If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Uniklé střípky o Resident Evil 4 remake

Milovníci tmy budou rádi + další změny.

Tato klasika survival hororu měla už v minulosti tolik předělávek, že je výjimečně složité přijít s něčím novým, aby to naplňovalo definici moderního remake pro současné platformy, jako tomu bylo u předešlých pár dílů (mimochodem, Resident Evil 3 remake se už prodalo pět milionu kusů, prý díky pozitivním recenzím a slevám digitální verze).

V Capcomu prý dříve panovaly určité spory o tom, jak vlastně Resident Evil 4 remake uchopit. Část vývojářského týmu údajně toužila vyrobit jen hru inspirovanou originálem, zatímco vydavatel ho pouze hodlal oprášit s drobnými úpravami.

Zdá se, že výsledek skončí někde mezi oběma variantami, budeme-li věřit novému úniku z Fanbyte, pod nějž se podepsaly další zdroje.

Jednou ze schválených změn v předělávce má být to, že úvodní sekvence s vesnicí i značná část hry se nyní bude odehrávat v noci či za tmy, nikoli za denního světla.

Hra má být také v nadcházející verzi více děsivá a inspirovat se betami čtvrtého dílu.

Vedlejší postavy mají sehrát důležitější roli a kampaň za Adu být rozšířená. Ale redesign Weskera, který utekl dříve, prý není s hrou spojen, ten měl být prý určen pro jiný, teď už zrušený projekt.

Oficiální odhalení Resident Evil 4 remake se dle Fanbyte očekává někdy do jara. Capcom prý oslovil původního ředitele autorů (Shinji Mikami), aby jim pomohl, ale ten odmítl kvůli povinnostem v jeho novém studiu Tango Gameworks.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Resident Evil 4

PS4, Xbox One, Nintendo GameCube, PS2, PC, Nintendo Switch

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments