If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

V Číně jsou zakázány hry s gangy

Ohrožen může být i WoW.

Čínské ministerstvo kultury už nehodlá zakazovat jenom jistý typ her. Banovat budou i internetové stránky, které se o takových hrách jen zmíní.

Zakázáno mají totiž Číňané číst weby, ve kterých se mluví o hrách obsahujících gangy, obscenity nebo hazard. Když toto pravidlo nějaký čínský provozovatel webu poruší, bude náležitě potrestán.

"Tyto hry podporují lidi v tom, aby podváděli, kradli a zabíjeli. Tyto hry glorifikují gangstery," píše se v prohlášení ministerstva. "Mají velmi špatný vliv na naši mládež."

Takové hry se v Číně nemohou už nějakou dobu ani oficiálně prodávat, takže nové Grand Theft Auto IV nebo herního Kmotra II zde seženete pouze na černém trhu. Do Číny se zcela jistě nedostane ani naše Mafia II.

S tímto zákonem by ale mohla mít problémy třeba i onlinovka World of Warcraft. Blizzard ve hře již dříve zrušil hazard, ale stále zde existují cechy, do kterých když se přidáte, umožní vám to vraždit další hráče. Což je velice podobné tomu, jak fungují gangy. World of Warcraft je v Číně, ve které je 300 milionů uživatelů internetu (což je nejvíc na světě), jednou z nejoblíbenějších her a Blizzardu přináší čínští hráči obrovské spousty peněz.

Tagged With

Comments

More Zpravodajství

Latest Articles