If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

V čem přesně bude násilný Metal Gear Solid 5: Ground Zeroes?

Kojima také přiznal, že je jen tutoriálem.

Z databáze organizace ESRB zabývající se věkovým označením her jsme se dozvěděli pár pikantností o obsahu MGS5: Ground Zeroes. Že se v něm Kojima nevyvaruje některých dost kontroverzních, avšak nikoli prvoplánovitých scén, se ví už od léta. Ačkoli tehdy se v souvislosti s mučením či polévání benzínem nemluvilo o březnovém prologu/prequelu, nýbrž o The Phantom Pain, té větší hře později.

"V jedné cutscéně Ground Zeroes je vyobrazeno hodně krve, když jsou odkryty vnitřnosti postavy během dramatické procedury při vyndání nějakého objektu. Součástí hry je i zvuková nahrávka, kterak je žena sexuálně obtěžována mužskou postavou. Vizuálně to zpracované není, ale jde z toho rozpoznat strhávání oblečení při potyčce, během které létají vzduchem slova jako f**k nebo s**t."

Na MGS5: Ground Zeroes si jinak ESRB všimlo realistických přestřelek s celou škálou zbraní (pistole, kulomet, raketomet), cákající krve od zásahů a zpomalených záběrů. Hráči také na Kubě bude dovoleno zabít vedlejší NPC postavy či zajatce, například uškrcením či probodnutím nožem zezadu.

Jediné obavy panují z realtivně malého rozsahu Ground Zeroes za 30 dolarů, zvlášť když Kojima prohlásil, že pozdější The Phantom Pain bude stokrát větší. S japonskou upřímností dokonce přiznal následující, což asi moc nepomůže v prodejích: "Ground Zeroes bude jen příběhový prolog a takový tutoriál pro nový díl MGS. Ani se v Ground Zeroes nebude průběžně měnit denní doba během jedné mise, ale můžete si je zopakovat při předem vybrané jiné denní době a s rozličným postupem."

12 minut infiltrace za světla z MGS5: Ground Zeroes

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Metal Gear Solid V: Ground Zeroes

Video Game

Related topics
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments