Skip to main content

V Mass Effect 3 budete i cestovat vesmírem

Utíkání před Reapery s vesmírnou lodí.

9. března, kdy se začne prodávat Mass Effect 3, se nezadržitelně blíží a spolu s tím se začínají objevovat i nové detaily ze hry.

Německý herní magazín GameStar například prozradil, že součástí hry budou i "vesmírné souboje". Při cestování vesmírem si sice můžete zkrátit cestu přes teritorium Reaperů, ale ti vás pak začnou honit a vy musíte během malé minihry Reaperům uniknout.

Tvůrci také tvrdí, že tentokrát bude ještě více záležet na vašich rozhodnutích. Hra bude jiná podle toho, jaké postavy vám zemřely a jaké přežily v předchozích dvou hrách a také bude Mass Effect 3 ovlivňovat, jaké jste s nimi měli vztahy. Některé mrtvé postavy budou ve trojce nahrazeny jinými, jiné budou prostě chybět.

To, jestli jste spíše v chování Paragon (ten hodný) nebo Renegade (ten zlý) bude také ovlivňovat, jak se k vám budou chovat NPC postavy. Bude vás prostě předcházet reputace a pokud nepomáháte babičkám přes přechod a nenecháte je sednout si v MHD, lidé na vás budou dost odměření.

Také by měla být vylepšená Citadela, kde se můžete podívat se do vícero míst a popovídat si s větším množstvím postav. Podle vašich rozhodnutí se bude měnit také vaše loď Normandy. Jak přesně, to sice BioWare časopisu neprozradili, ale rozhodně to zní zajímavě.

Read this next