If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

V prodeji už je očekávaná kniha The Art of Mafia Trilogy

Reakce od editora a grafičky.

Videoherní série Mafia je v České republice kultovní záležitostí. Kdo hrál v posledních dvaceti letech počítačové hry, s největší pravděpodobností mezi ně patřil i nejstarší díl této legendární série. Nový prémiový artbook The Art of Mafia Trilogy je první knihou, která se této herní trilogii věnuje, a to od počátečních vývojářských krůčků až po současnost.

„První myšlenka na Mafia artbook se datuje už do roku 2016, kdy mne po vydání třetího dílu napadlo vytvořit celou knižní trilogii History of Mafia. Projekt to byl ale příliš ambiciózní a nakonec z něj bohužel rychle sešlo,” popisuje Martin Schovanec, spolumajitel obchodu Xzone, úplný počátek tvorby této knihy. Přes trnitou cestu, řadu jednání a desítky schůzek byl projekt znovu obnoven v roce 2020 a spolu se zkušeným herním distributorem Cenega nakonec dotažen do zdárného cíle.

„Mám opravdu velkou radost, že v nás americký vydavatel hry 2K vložil důvěru a my jsme se mohli vrhnout do práce. Byla pro nás obrovská zodpovědnost udělat tuhle knihu tak, aby náročný český fanoušek nebyl zklamán,” doplňuje Josef Netrh, editor knihy.

Série Mafia prodala miliony kusů po celém světě. Vše ale začalo v malém týmu brněnských vývojářů, kteří chtěli vytvořit hru, jaká na tehdejším trhu dosud chyběla. I to zachycuje kniha v dobové kronice přímo od tehdejšího týmu Illusion Softworks.

V úvodu knihy fanouškům představí detaily o vývoji a následném vzestupu hry Roman Hladík, generální manažer společnosti 2K Czech a také zkušený vývojář, který je s celou sérii spjatý od samotného počátku. Zakončení knihy si vzal pod svá křídla výtvarník Petr Motejzík, Art Director Mafia: Definitive Edition a také Lead Graphic Artist na Mafia 2.

„Pracovat na artbooku legendární české série, která získala uznání po celém světě, pro mě byla úžasná zkušenost,” komentuje Petra Hochmanová, grafička projektu. Ta se podílela i na předchozích dvou úspěšných videoherních knihách, které Xzone vydal, artbooku The Art of Kingdom Come: Deliverance a The Art of Creaks.

Distribuci a vznik titulu zastřešuje videoherní distributor Cenega Czech s.r.o., díky kterému ji najdou čtenáři a hráči v každém dobrém knihkupectví. The Art of Mafia Trilogy vyšlo v české a anglické jazykové verzi.

  • Autoři: Hangar 13 / Xzone
  • Distribuce: Cenega / 2K Games
  • Počet stran: 240
  • Rozměry: 300×230 mm, vázaná
  • Cena: 999 Kč
  • Datum vydání: 14. 10. 2022

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Mafia II: Definitive Edition

Xbox One

About the Author

Redakce

Contributor

Comments