Skip to main content

Vlastníka série Gothic asi čeká bankrot

S JoWooD to vypadá hodně bledě.

Vydavatel Arcania: Gothic 4 už možná brzy přestane existovat. Oficiálně totiž tato rakouská společnost u vídeňského soudu podala žádost o ochranu před věřiteli, což může znamenat de facto bankrot.

Teď se hodlá společnost bavit se svými investory a věřiteli, načež vedení JoWooDu věří, že během 90 dní s nimi urovnají všechny závazky a budou moci pokračovat a fungovat dál. To si ale myslí spousta firem a většinou to stejně skončí krachem.

JoWooD má ale jednu naději. Stále vedou soudní spor s německým vydavatelem Koch Media GmbH, který údajně rakouské společnosti dluží 2,36 milionů eur na akciích z roku 2006.

Rakušané už s nedostatkem peněz bojují pár let a veškeré naděje upřeli právě na úspěch Gothic 4. Ten se ovšem nedostavil – hra dostávala ve světě jen lehce nadprůměrné recenze (Metacritic průměr PC verze je 63%, my jsme dali 6/10) a ani prodeje nejsou zázračné, byť nikoli vyloženě špatné.

Těžko říct, co to znamená pro sérii Gothic. Jako značku ji JoWooD vlastní a její prodej by mohl být právě součástí vyrovnávání se svými věřiteli.

Read this next