If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Výběr z osmi her, kterými EA kompenzují trable SimCity

Vytáhli se - dali do placu to nej, co mají, i SimCity 4!

18. březen byl tím dnem, na kdy bylo slíbeno oznámení odškodnění za zpočátku nemocné servery nebo stále přetrvávající nedotaženosti simulace města a chybějící základní online funkce v SimCity (viz recenze).

Věštby věčných pesimistů o darování nějakého starého odpadu se naštěstí nenaplnily. Naopak můžeme konstatovat, že EA se v tomto směru až nečekaně vytáhli. Myslí to asi s tou kompenzací a pokusem o nabytí ztracené důvěry i pokleslé hodnoty akcií smrtelně vážně, když dali do placu to nejlepší, co napříč svým současným portfoliem mají k dispozici, i pár klasik nebo menších titulů pro ty, kteří už ty ostatní áčkové hry dávno vlastní.

Někdo samozřejmě může právem namítnout, že si za třináct stovek nebo 80 eur koupil a chtěl hrát jedině SimCity, takže ho nějaké jiné hry (zvlášť střílečky) vůbec nezajímají, ale i takový tam minimálně jednu pro sebe vhodnou najde. Ano, myslíme tím čtvrtý díl SimCity, který navíc v této Deluxe edici obsahuje i datadisk Rush Hour, což - světe div se - umožnuje i offline vztahy s ostatními městy v regionu, úpravu terénu či stavbu na rozlehlých mapách. Nejlákavější je bez debat pouhý měsíc staré Dead Space 3 běžně prodávané za 1100 Kč, zatímco nejlacinější, ale dlouhotrvanlivé je Plants vs Zombies v hodnotě dvou stovek. V nabídce chybí snad už jen Crysis 3 nebo Battlefield 4 :)

Takže: Každý majitel SimCity, který si ho dosud aktivoval nebo aktivuje do 25. března (= tzn. chytrolínům je tedy nakonec dovoleno koupit hru až teď a získat tak dvě za cenu jedné, aniž by trpěli největšími startovními problémy), dostane nárok na download jedné hry zcela zdarma z Originu. Na výběr je jeden PC titul z následujícího seznamu, obvykle ve standardní edici:

  • Battlefield 3
  • Bejeweled 3
  • Dead Space 3
  • Mass Effect 3
  • Medal of Honor: Warfighter
  • Need for Speed: Most Wanted
  • Plants vs. Zombies
  • SimCity 4 Deluxe Edition

Instrukce, jak o toto "bolestné" požádat, najdete ve své emailové schránce nebo ve FAQ. Důležité je, že nárok na hru tam musíte uplatnit nejpozději do 30. března, později propadne.

K tomuto účelu sloužící portál pro výběr hry má být spuštěn pro Evropany až v noci na čtvrtek 21. března. Aneb EA zjevně nechtěli riskovat jeho pravděpodobné přetížení a nedostupnost, pokud by se zpřístupnil celému světu naráz, což by se nepochybně stalo terčem dalšího posměchu na jejich adresu, takže ho raději preventivně rozjedou po několika etapách během tří dnů.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Awaiting cover image

SimCity 5 (2013)

PC, Mac

Related topics
PC
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments