If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Vyšla pozitivně hodnocená tahovka Warhammer 40,000: Chaos Gate – Daemonhunters

+ úvodních 20 minut, trailer.

Představte si XCOM, ale ve světě Warhammer 40,000. Máte to? Tak právě taková je nově vydaná hra Warhammer 40,000: Chaos Gate - Daemonhunters.

Zatím sbírá pozitivní hodnocení, když průměr činí 81 na Metacritic a 82 na Opencritic, včetně předních magazínů typu PC Gamer či Rock, Paper, Shotgun, kde zmiňují vybízení k agresivnímu stylu hraní jako v Gears Tactics. Prý to je i mix nápadů z XCOMu a Warhammeru.

Stanete se zde jednotkou elitních vesmírných mariňáků známých jako Grey Knights, kteří v tahovém taktickém izometrickém RPG postupují galaxií zamořenou nákazou s názvem Bloom.

Za vývojem stálo studio Complex Games ve spolupráci s herním studiem Frontier Developments a partnerstvím s Games Workshop.

Startovní trailer a úvodních 20 minut přímo z hraní:

Cena hry na Steamu je stanovena na 45 eur a zde je oficiální popisek v češtině:

"Postav se v tomto brutálním a svižném tahovém taktickém RPG prohnilým silám Chaosu v čele Šedých rytířů, největší zbraně lidstva. Utni u kořenů zákeřné spiknutí, jehož cílem je infikovat galaxii Květem, mezigalaktickou vesmírnou nákazou schopnou uvrhnout světy do zapomnění.

Šedí rytíři jsou obrněni vírou, zaštítěni oddaností a jejich samotná existence je zakořeněna v tajemství, které se udržuje vymýváním myslí a popravami. Poznej život ve 41. tisíciletí a sleduj cestu těchto elitních bojovníků v příběhu z pera uznávaného autora Black Library Aarona Dembskiho-Bowdena.

Vylepšuj svou operační základnu, buduj nová zařízení, prováděj výzkum tajemných záhad a zapojuj se do bojových misí v mnoha světech, protože jedině tak můžeš vymýtit šířící se nákazu. Květ ničí bez předsudků. Tvoje rozhodnutí budou mít vliv na to, které planety podlehnou... a které přežijí.

Vel vlastnímu přizpůsobenému komandu Šedých rytířů, nauč se řadu rozmanitých dovedností a psychických schopností, odemkni si mocné vybavení a specializuj své šampiony do čtyř unikátních standardních a hrdinských tříd. Každého z bojovníků si můžeš přizpůsobit podle svého gusta hlasem, zbrojí a možnostmi obličeje.

Šedí rytíři jsou elitní kapitulou vesmírných mariňáků a nehodlají udělat chybu ani minout cíl. Systém přesného zaměřování ti dává kontrolu nad taktickými rozhodnutími a umožňuje ti s jistotou plánovat strategii, ať už se jedná o střely z dálky s jistou přesností, nebo o rozčtvrcení a rozebrání nepřítele v brutálním boji zblízka!

Jak bude Květ postupně rozkládat světy, prostředí se změní a začne chrlit smrtící nebezpečí a přisluhovače. Kultisté a nechvalně proslulé Stráže smrti, které patří k vesmírným mariňákům Chaosu, budou mutovat a získávat zkázonosné výhody a požehnání poskytující nové útoky a schopnosti. Přizpůsob své osvědčené strategie a překonej nepřekonatelnou přesilu proti obrovským nepřátelům a jejich služebníkům.

Vrhni se po hlavě do rychlého taktického boje. Kuchej a popravuj nepřátele zblízka v krvavých přehlídkách obratnosti nebo udeř z dálky požehnanými střelami a mocnými psychickými energiemi. Využívej dynamicky ničitelné prostředí ve svůj prospěch a boř sloupy nebo narážej vozidly do nic netušících nepřátel."

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments