Skip to main content

Wolfenstein unikl, id Soft se zlobí

Ať vás ani nenapadne o tom někde promluvit.

Vždy když unikne na internet nějaká hra, která ještě nebyla ani oficiálně v prodeji, je to pěkná polízanice. Docela nedávno se to stalo The Sims 3, ale naštěstí to prodeje této hry nijak zásadně neovlivnilo. Nebo možná ano, ale stejně se prodávala rekordně dobře. Teď unikl na internet nový Wolfenstein. Tedy, přesněji řečeno, jeho multiplayerová verze.

"Zjistili jsme, že v pátek 31. července se na internetu objevila jedna z verzí multiplayeru Wolfensteina," prozradil Peter Sokal, komunitní manažer id Software. "Musím všechny varovat, že právní oddělení firmy Activision bere tuto věc velice vážně," hrozí na oficiálním fóru.

Dodává, že pokud se někdo na oficiálním fóru jen zmíní, že betu multiplayeru Wolfensteina zkoušel, bude ihned zabanován.

"Co se týče různých obrázků a videí přímo ze hry, které se začínají na internetu objevovat, je třeba upozornit, že ven se nedostala verze hry, která půjde do prodeje," říká dále Sokal v prohlášení. "Není to verze, kterou bychom předložili zákazníkům. Není příliš možností, co bychom mohli s tím únikem dělat, pouze můžeme nadále pokračovat v naší práci."

id Software si alespoň uvědomuje, že jakmile něco unikne na internet, jako lavina se to začne šířit a jakékoliv pokusy to zastavit jsou vlastně mrhání časem. Peter Sokal ale dodává, co všechno získají majitelé originálu – upgrady, týmovou hru s misemi, které musíte splnit, různé třídy a také představí SDK, s pomocí nějž bude moci komunita vytvářet vlastní levely.

Read this next