Skip to main content

Zahájen výběr peněz na Wasteland 3, první video

Atmosféra zmrzlého Colorada nadchne.

InXile Entertainment dnes odpoledne rozjeli crowdfundingovou kampaň na postapokalyptické RPG Wasteland 3 na platformě Fig a za úvodní ani ne dvě hodiny od spuštění vybrali 1,5 milionu dolarů z poptávaných 2,7 milionu dolarů. Tady se není nutno bát, že by nesplnila cíl, spíš je otázkou, o kolik násobků ho do začátku listopadu překoná.

Vděčí za to mimojiné rozdáváním dvou relativně nových her zdarma: oldschool tahovky UnderRail a point and click hororové adventury Stasis pro všechny, kteří přispějí aspoň 20 dolarů během úvodních 48 hodin kampaně.

Watch on YouTube

Neméně přesvědčující je první sestřih z hraní Wasteland 3 nazvaný "A Frosty Reception". Ukazuje úplně jinou atmosféru než minule ve dvojce, protože tentokrát se vše odehrává v zamrzlém Coloradu, kde se vaše partička snaží o holé přežití a prozkoumává domnělou cizí základnu. Uvidíte v něm hlavně přepracovaný systém dialogů (od oceňovaných autorů Torment: Tides of Numenera), ale všimnout si můžete i upravených bojů.

Jak víme, Wasteland 3 by měl vyjít souběžně pro PC, PS4, X1, Mac a Linux koncem roku 2019. Přinese revoluční systém, kdy vaši přátelé mohou ovlivnit vývoj příběhu v synchronním nebo asynchronním multiplayeru (tzn. i když jsou vaši kamarádi zrovna offline). Svými (leckdy morálně obtížnými) rozhodnutími během hraní otevřete či uzavřete příležitosti pro mise, oblasti k prohledání, kapitoly příběhu a plno dalšího obsahu (vedle vlivu na herní svět kolem vás).

Zahrnutím dopravních prostředků a nebezpečného prostředí má být ještě vylepšen už beztak výborný taktický systém z Wasteland 2. Důležitější úlohu než minule sehraje Ranger Base, která bude součástí vyprávění, projeví se na ni vaše volby, vedle již známého využití pro nábor nových členů skupiny či domlouvání misí.

Watch on YouTube

Read this next