If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Založeno studio pro Lords of the Fallen 2

Tým s AAA veterány.

Polský vydavatel CI Interactive dnes oznámil založení nového studia Hexworks, které pro něj interně vytvoří Lords of the Fallen 2 či eventuálně později jiná fantasy akční RPG.

Jde o to, že první díl této hry vyvinuli Deck 13, kteří pak ovšem přeběhli k Focus Home Interactive a raději s nimi udělali podobnou sérii The Surge.

CI Games trvalo, než v něco konkrétního avizovali s pokračováním, už od 2014. Šlo tam i o to, že výkonný producent jedničky Tomasz Gop přeběhl do CD Projektu Red v době Zaklínače 2. Pak byla dvojka Lords of the fallen svěřena Defiant Studios z New Yorku, ale nepovedlo se jim prý naplnit vytyčené cíle, takže jim Poláci projekt sebrali. Oficiálně je prodleva zdůvodněna tím, že se o tom všem dlouho diskutovalo.

Studio už má pobočky v Barceloně a Bukurešti. Má být složené z veteránů se zkušenostmi z tvorby AAA titulů, ale je jich jen 25, proto slyšíme slova o příklonu k nezávislému vývoji.

Zatím je vše teprve v plenkách, práce probíhají jen půl roku, takže nelze čekat jakékoli materiály či detaily.

Cílem je vydání hry na PC a nextgen konzole, i poučit se z ohlasů komunity na první díl Lords of the Fallen, oproti němuž to má být tentokrát spíš temné fantasy. I větší výzva s boji, něco jako v Dark Souls či Bloodborne.

Comments