If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Zdražení konzolí Xbox Series X a předplatného Xbox Game Pass od letních prázdnin

+ vysvětlení.

Když loni na podzim PlayStation 5 zvýšila cenu, reagoval na to Microsoft slovy, že chce udržet jejich ceník co nejdéle, aby tak vyhověli hráčům.

Tato doba ovšem nyní skončila, protože ve většině regionů po celém světě prý dojde ke zdražení konzolí Xbox Series X a také předplatného Xbox Game Pass. Výjimkou mají být USA, Japonsko, Brazílie, Chile a Columbie, tam se na cenu sahat nebude.

Zjistili to The Verge.

Ke změně ceny má dojít v srpnu letošního roku. Například ve Velké Británii tedy za model X dají nově 480 liber namísto stávajících 450 liber, čili zvýšení asi o tisíc českých korun. V eurech to zase bude nově 550 eur namísto minulých 500 eur.

Oficiálním zdůvodněním je reakce na situaci s konkurencí na trhu a sladění s cenou PS5. Za nás dodáváme, že může jít i o snahu přinutit hráče k nákupu ještě před změnou, v okurkové sezóně, kdy bývají prodeje konzolí a her slabší.

Důležité ovšem je, že méně výkonný model Xbox Series S oproti tomu nikde zdražen nebude, což ho udělá ještě atraktivnější volbou než doposud.

Co se týče Xbox Game Pass, tam půjde cena nahoru už od 6. července 2023. A to z 13 eur na 15 eur, resp. z 15 amerických dolarů na 17.

Zvlaštností je zachování ceny PC Game Pass, na této platformě služba zůstane stát stejně jako dosud. Ti, kdo si Xbox Game Pass předplatili dříve, mohou zatím zůstat v klidu, nebude se jich to týkat, pokud jim příští platba nebude stržena před 13. srpnem.

About the Author

Redakce

Contributor

Comments