Skip to main content

Záznam E3 konference Microsoftu

Halo 4, Star Wars Kinect, Mass Effect 3.

Forza 4, nové Star Wars a vůbec hromada her pro Kinect, nejspíš ale také 250GB bundle Kinectu, IPTV služba pro Xbox Live, možná větší podpora 3D brýlí, HD remake původního Halo či Gears of War Exile jsou jen některá z oznámení, které nás snad čekají během E3 konference Microsoftu. Začínáme v pondělí 6. června v 18hod a těšíme se na vás.

Our live coverage of this event has finished.

Vážení a milí čtenáři, vítejte u prvního živého přenosu Eurogameru z letošní E3. Tisková konference Microsoftu začne oproti původním předpokladům nejdříve v půl sedmé našeho času, takže si zatím dejte kafe a modlete se s námi, aby se naši reportéři přímo na místě dostali včas do sálu.

Jan Doskocil

Dnešním živým přenosem vás navzdory Honzově jménu u příspěvku bude provázet Levis. Video-streamy naleznete zde, zde, dále zde, zde, ještě tady a také tu. Uff.

Jan Doskocil

Protože už odbila šestá, tak ještě jednou oficiálně: vítejte na živém přenosu z E3 konference Microsoftu, kde budou oznámeny všechny ty pěkné hry, o nichž jsme si odpoledne přečetli na Xbox.com. Do začátku máme pořád alespoň třicet minut, našeho reportéra Honzu Doskočila teprve před chvilkou vyzvedl autobus před hotelem, polovina sálu je prázdná a i kdyby nebyla, bez Honzy prostě začít nesmí.

Jan Doskocil

Jan Doskocil

Zbývá posledních dvanáct minut do začátku. "Dnešní tiskovka začne pořádně dlouhými záběry z hraní, které si nebudete chtít nechat ujít," láká Geoff Keighley.

Jan Doskocil

"Začínáme za pět minut."

Jan Doskocil

Právě začíná E3 2011 tiskovka Microsoftu, která má trvat okolo 90ti minut. Jako první bychom měli vidět živou předváděčku Modern Warfare 3!

Jan Doskocil

Začínáme misí jménem Hunter Killer, kterou kdosi hraje na pódiu s xboxovým ovladačem v ruce. Jsme pod vodou a ačkoliv předvádějícímu se na moment odpojil kabel, teď už z pohledu potapěče za hlubokého atmosférického dýchání plave jakýmisi podmořskými tunely.

Jan Doskocil

Tým čtyř potapěčů právě dosáhl checkpointu, domlouvá se s týmem SEALs čekajících na povrchu, blíží se k ponorce, vyhýbá minám a komunikujes s vedením. Právě něco vybuchlo v dálce. "Dívejte se na sonar a nikam jinam," říká velitel týmu. A už je tu obrovská, obrovská ponorka, přímo nad hlavou hráče.

Jan Doskocil

Ukazatel na obrazovce zdůrazňuje vaši vzdálenost, načež na povrch ponorky přilepíte bombu a rychle plavete pryč. Úkol splněný a už jsou tu výbuchy. Potapěči se pouští a míří na hladinu k rozbombardovanému New Yorku. Ponorka se s velkým haló vynoří těsně před vašima očima a vzápětí už stojíte na jejím povrchu.

Jan Doskocil

Vojáci se spustili dovnitř, otevírají bezpečnostní tlakové dveře a začínají střílet první členy posádky. Dovnitř začíná rychle natékat voda, vypadá to na souboj s časem.

Jan Doskocil

Z časových důvodů nám teď autoři přeskočili nějakou zdlouhavější část mise, ale pořád jsme uvnitř, nasazujeme bombu na další dveře a v bullet-timu odstřelujeme všechny členy posádky v kontrolní místnosti.

Jan Doskocil

Po hacknutí se do mainframu ponorky hlavní hrdina Frost změnil koordináty pro odpálení raket, pak už následuje jen adrenalinový útěk zpět na povrch a jízda v motorovém členu, který si klestí cestu nadupanou námořní bitvou plnou hořících a zčásti potopených lodí, zatímco kolem dopadají rakety. V jednu chvíli člun přistane na šikmé ploše nabouraného křižníku, o chvíli později podplave spálené molo a odrazí se ze skokánku, aby pak vplul rovnou do připraveného vrtulníku. Wow!

Jan Doskocil

Tím skončila živá předváděčka Modern Warfare 3 a na pódiu ji teď komentují Glenn Schofield a Robert Bowling z Infinity Ward a Sledgehammer Games. "Nemůžeme se dočkat 8. listopadu," řekli pánové, poklonili se a už je tu Don Mattrick z Microsoftu.

Jan Doskocil

Mattrick, který nám za všechny ty E3 nezestárl snad ani o jediný rok, umí spoustu pěkných floskulí, mluví v obecných nadšených termínech - a pozor, už tu padlo slovíčko Kinect. Tak jdeme na to.

Jan Doskocil

Máme tu světovou premiéru nového Tomb Raidera běžícího na Xboxu 360. Konkrétně jde o první level, kdy se Lara po ztroskotání lodi ocitne zavěšená vzhůru nohama a spoutaná v jakési jeskyně. Jak si určitě vzpomenete z našeho preview, tady je třeba se rozhoupat, dokud provaz nepovolí a oheň popálené a věčně vzlykající Laře nepopustí provazy. Lara opravdu strašně křičí. Ale opravdu.

Jan Doskocil

S loučí v ruce a kamerou přibližující se ve vypjatých momentech si Lara zapaluje několik loučí, přeskakuje dřevěnou ohradu, pak vleze kamsi do jeskynní průrvy a málem se nechá osahat nějakým nadrženým vražedným domorodcem. A sotva ho odežene, už zase leze do dalšího tunelu. Copak to jednou nestačilo?

Jan Doskocil

Je to těžce naskriptované, ale takovéhohle Tomb Raidera jsme tu opravdu ještě neměli. Předváděčka vrcholí v poslední části levelu - jeskyni, kde je třeba spustit polorozbitou kovovou klec a dostat ji k výbušným látkám u jeskyně. Lara přitom používá jakýsi detektivní mód a la Batman, který zvýrazní interaktivní části levelu, ale zase se hned vypne. Předváděčka končí zběsilým útěkem přes tunely, uhýbáním před skalami a padajícími kameny a minihrou, kdy Lara šplhá zpět na povrch a musí přitom alternatovat dvě tlačítka na xboxovém ovladači. Ale hurá, Lara to přežila, spustila se melancholická klavírní hudba a Lara hledí na vrakoviště plné lodí u japonských břehů.

Jan Doskocil

Tomb Raider vyjde letos na podzim.

Jan Doskocil

Prasčí očka, perfektní oblek, lehce hitlerovský kníreček, to je náš starý kamarád Peter Moore, ředitel EA Sports. Přišel nám říct, že 4 nadcházející hry od EA Sports budou podporovat Kinect: Tiger Woods PGA Tour 12, Madden NFL 12 , FIFA 12 a jeden další, o němž zatím nevíme.

Jan Doskocil

Moorea střídá Dr. Ray Muzyka aneb máme tu předváděčku Mass Effectu 3, který bude také podporovat Kinect. Ovládat ho totiž budete moci hlasem, jak nám to právě ukáže producent hry.

Jan Doskocil

Máme tu živou předváděčku hry. Shepard vchází do nějakého bunkru, zdraví se s prvním mimozemšťanem a už tu vidíme Kinect v praxi. Producent na pódiu přečte jednu z dialogových možností, kterou pak Shepard trochu jinými slovy opíše.

Jan Doskocil

Hlasem můžete také instruovat svoje spolubojovníky při přestřelkách. "Garrusi, do akce. Liaro, potřebujeme singularitu!" Krogan prchá, Shepard právě někoho zapíchl svým Omnitoolem a v zápětí už čelí obrovskému robotickému mechovi. "Tohle je jen malá ukázka, jak s Mass Effectem 3 nastolíme vyšší laťku," končí předváděčka. Více na večerní konferenci EA.

Jan Doskocil

A máme tu nečekaný trailer z Ghost Recon: Future Soldier s efektním bullet-timem, operní hudbou, detailem rozstřeleného obličeje a spoustou efektních momentek. Je tu tolik napěchovaných momentů, že jestli se tohle všechno dá do pohybu, někomu praskne konzole. Hm, tak ne. Ale efektní to bylo. Na pódium přichází Yves Guillemot z UbiSoftu.

Jan Doskocil

Guillemotova každoroční účast na E3 je zkouškou charakteru. Kdo se nerozesměje nad způsobem, jakým si rodilý Francouz Guillemot láme jazyk na anglických slovíčkách, může se hrdě prohlásit za muže.

Jan Doskocil

Takže i nový Ghost Recon podporuje Kinect. Máme tu ukázku, kdy předvádějící na pódiu pomocí pohybů ruky upravuje zbraně a dává je dohromady z jednotlivých dílků. Celkem jich ve hře bude přes 20 milionů a můžete je skládat i za pomocí příkazů jako "Náhodně" (Randomize) nebo "Optimize for Close Combat" (Přizpůsobit pro boj na blízko). Hotovou zbraň si můžete na místě rovnou vyzkoušet a zjistit, zda se vám s ní pohodlně střílí - samozřejmě také přes Kinect. Fantastické je, jak přesně Kinect snímá pohyby rukou, takže i při používání hledáčku dovedete přesně zamířit.

Jan Doskocil

"Všechny budoucí tituly ze série Tom Clancy budou podporovat Kinect," končí část předváděčky věnovaná UbiSoftu. A už je tu Marc Whitten, který nám přišel říct něco pěkného o Xbox Live. Naval to na nás, Marcu.

Jan Doskocil

Aha, tak teď půjde hlasem ovládat už i Xbox Live, dívat se na filmy, poslouchat hudbu a povídat si s kamarády. V křesle nám tu sedí jakási dáma a říká věci jako "Xbox Games" nebo "Xbox Music", což kamera na obrazovce věrně plní.

Jan Doskocil

Letos se zdesetinásobí partneři Xbox Live, mezi nimi přibude třeba Youtube.

Jan Doskocil

Kolik z těchto služeb si asi užijí uživatelé v ČR?

Jan Doskocil

Další novou službou je Bing, který bude prohledávat Netflix, Hulu Plus, Marketplace a další zdroje hudebních videí, her, filmů, hudby atd. Pokud potřebujete něco najít, řeknete třeba "Xbox Bing Lego" a služba vám automaticky najde všechny dostupné legové hry.

Jan Doskocil

"Tento rok na Xbox 360 přichází živá TV po celém světě. Jen to řekněte a Xbox to najde." Xbox Bing porno? Vlastně ne. Xbox Bing Star Wars. Sem s tím!

Jan Doskocil

Máme tu domácký trailer s typickou nukleární rodinkou, která ze svého pohodlného gauče instruuje vlastní Xbox a hledá věci jako Harry Potter nebo americké TV seriály. Jen jestlipak tu svojí plasmu máte dva metry od Kinectu, frajeři.

Jan Doskocil

Nukleární rodinku střídá Dana White, prezident bojové soutěže UFC. Na pódium dorazil tak nabušený, jako by si právě něco střelil v zákulisí. Možná se hodlá dát někomu pěstí. Každopádně bychom teď mohli vidět trochu adrenalinu. Máme tu nový trailer lákající na UFC na Xbox Live.

Jan Doskocil

Další floskule nám přišel říct Phil Spencer. Očividně tu po roce Microsoft zase změní samotnou definici zábavy. Všechny hry, které odteď uvidíte, vyjdou pouze na Xbox 360. Tak už vytáhněte to Halo, kluci, my už to víme.

Jan Doskocil

Tak ještě ne, nejprve nový a kratší trailer z Gears of War 3 s hardrockovým doprovodem, spoustou létajících příšer, ohnivých bestií - a na pódiu už úřaduje Cliff Bleszinski. Ukazuje nám novou část kampaně, kterou bude na pódiu hrát s rapperem Ice-T.

Jan Doskocil

Jednotky COG jsou na lodi a pozorující obrovského krakena, jehož chapadla se tyčí všude kolem. Loď vypadá dost poškozená, neustále tu odpadávají jednotlivé kousky mostu a kraken se dobývá dovnitř.

Jan Doskocil

COG se snaží vylákat monstrum ven, aby na něj měli lepší pohled a mohli si obléknout mechové robůtky Silverback. Kraken mezitím začíná požírat jednotlivé kousky lodi a vůbec mu nevadí, že mu zblízka střílíte do úst a do očí. Ba ne, tak teď se část toho oka vylila. Tohle nebude vhodná hra pro nejmladší.

Jan Doskocil

Na závěr se lambentímu krakenovi spustí desítky bomb na hlavu, COG uhýbají padajícím chapadlům a prchají do bezpečí. "Badass!" zařval CliffyB. A pozor, Ice-T tu není náhodou, pro tuto příležitost se rozhodl dát dohromady svoji kapelu Body Count a natočí pro Gears of War 3 písničku Horde Morde. Děkujeme, odejděte.

Jan Doskocil

Máme tu nový trailer z Codename: Kingdoms od Cryteku. V hlavní roli roztomilé šťenátko, které prchá zpustošeným královstvím. Na mostech zápasí desítky válečníků a jak nám ukazuje trailer, rozdat si to s nimi budete moci přímo před Kinectem - stačí kolem sebe máchat pěstmi a vaše postavička kopíruje pohyby na obrazovce. Trailer končí a hra už má finální jméno Ryse, přesně jak jsme psali odpoledne.

Jan Doskocil

Typická hudba z Halo uvádí oznámení remaku původního Halo: Combat Evolved s názvem Halo Anniversary. Z prvních záběrů z hraní tipujeme, že poběží na enginu Halo: Reach, vypadá ale opravdu skvěle. Všechny multiplayerové mapy jsou upravené a potažené detailnějšími texturami, singleplayerová kampaň totálně předělaná, samozřejmě podpora kooperativního módu. Halo Anniversary vyjde 15. listopadu 2011.

Jan Doskocil

Máme tu trailer z kinectových závodů Forza 4. Skládá se čistě ze záběrů ze hry za doprovodu rapujícího Kanyeho Westa.

Jan Doskocil

Forzu jsme nakonec v pohybu moc neviděli, ale to nevadí, protože přichází Peter Molyneux a oznamuje to, o čem jsme psali dnes ráno - Fable: The Journey. Alespoň myslíme, svítí mu to za zády.

Jan Doskocil

Fable: The Journey uvádí CGI filmeček o zemi Albion. Vážka tu prchá před orlem a sotva mu uteče, zabije ji náhodný občan projíždějící kolem v dostavníku. Načež se zatmí obloha, slepá vědma prosí téhož návštěvníka, aby ji vzal do sedla a prchal před blížícími se temnými cestami. "Čas Albionu je ten tam, teď už záleží jan na cestě." Z traileru se přepínáme rovnou do živé předváděčky. Molyneuxův kolega sedí před Kinectem, jako by držel otěže, seskakuje z koně a rozhlíží se v temném lese, kde se to jen hemží gobliny. Vše se opět ovládá rukama.

Jan Doskocil

Nelze se ubránit dojmu, že pohyb hráče je tu předem nalajnovaný jako v nějakých automatových Timesplitters. Kromě toho ti skřícti jako by z oka vypadli Dobbymu z Harryho Pottera. Lehce podprůměrná předváděčka Fable: The Journey končí, hra vyjde v roce 2012, a na pódium se vrací Phil Spector, aby nám představil kinectovou verzi indie hry Minecraft.

Jan Doskocil

Spector nám představuje první z her, které Microsoft chystá s Disneyem. Ano, tou hrou jsou Disneyland Adventures, představené ve videu uniklém už skoro před 24 hodinami. Čeká vás autenticky zpracovaný zábavní park Disneyland a možnost vstupovat do jednotlivých atrakcí. A, ježíšikriste, na pódiu jsou děti, ano, opravdoví děti. Mávají tu rukama jako Peter Pan a kříčí, jako když se dabuje film.

Jan Doskocil

Děti sborově zakřičeli "Ale ne, kapitán Hulk," a odfrkli si na stejnou dobu. Dámy a pánové, zřejmě jsme právě prožili nejnudnější část E3 konferenci Microsoftu. Ba ne, děti ještě nemají dost a jdou v Disneylandu na Alenku v říši divů. Docela bych chtěl vidět, jak se teď v hledišti šklebí náš šéfredaktor Honza Doskočil, který si tohle v žádném případě nechtěl nechat ujít.

Jan Doskocil

Děti konečně střídá něco pořádného a to jsou samozřejmě Star Wars Kinect. Jde o lehce rozšířenou verzi traileru, který je na Eurogameru k nalezení od rána, ovšem přibyla tu extra scénka s Ranorem, návštěva Endoru, honička z ulic Coruscantu přesně jako v Epizodě II nebo létání na fantastických ptácích kolem Bespinu.

Jan Doskocil

Trailer ze Star Wars Kinect přechází rovnou v živou předváděčku. Transporty Republiky bombardují droidy na přistávací plošině, hráč před kamerou pomyslně zapíná světelný meč (žádný v ruce nedrží), gesty šermuje, používá skill Force Push pro odhození tanku z cesty a zápasí s droidy vybavenými jetpacky. Ani tady se ale předvádějící na pódiu nehýbe tolik, aby mohl ovlivňovat, jakým směrem se vydá postava. Že by tedy i Star Wars Kinect byla jen nalajnovaná on-rail střílečka?

Jan Doskocil

Grievousovy stráže a přítomnost mistra Jedi Ki-Adi Mundiho napovídá, že jsme někde mezi Epizodami II-III, kdy se odehrává také TV seriál Klonové války. Mundi a Jedi s podobnizou hráče stojícího na pódiu teď v jiné části levelu přichází do slavné komory na Bespinu, kde na konci pátého dílu zápasil Luke Skywalker s Darthem Vaderem. Čekají tu dva Sithové vybavení dvěma světelnými meči, ale do tváře už jim nevidíme. Tím končí předváděčka Star Wars Kinect.

Jan Doskocil

Star Wars střídá další známá značka, tedy pokud je vám přes čtyřicet. Tim Schafer představuje živé demo Sesame Street: Once Upon a Monster. Rozhodně to není tím, že by nám už bylo čtyřicet, ale tohle je prostě divné. Na obrazovce se míhají různobarevní modří, červení a fialoví chlupáči, všichni mluví, jako by je někdo držel za koule, a vzduchem létají slova jako Gerhuth a Pufflelopes. Teď ten dospělá pán na pódiu dělá totéž co příšerka na obrazovce.

Jan Doskocil

Začínáme být alergičtí na děti.

Jan Doskocil

Tatínek se synem ulovili nějaké létající mrchy u velkého kouzelného stromu a my být Timem Schaferem, teď si teda pořádně otíráme pot z čela. Ba ne, Schafer to myslí dobře, chce dát dětem dobrou lekci a udělat hru pro svoji dceru, což mu samozřejmě přejeme. Ale už jdi, Time, vážně už běž.

Jan Doskocil

Kudo Cunoda přišel samozřejmě v černých brýlích. Ten chlap je jako z Blues Brothers. Nebo Mužů v černém.

Jan Doskocil

Místo nějaké hardcore akce tu ale máme představení nových služeb Kinectu: Kinect Fun Labs vám v dashboardu ukáže ty nejlepší kinectí inovace a nějaká dívenka na pódiu si teď fotí svoje oblečení a vlasy, aby oblékla svého avatárka na obrazovce. Konečně v multiplayeru uvidíte, kolik lidí hraje po síti ve spodním prádle. Že by konec chlapů vydávajících se za patnáctileté dívky?

Jan Doskocil

Kinect Sparkler je nová technologie, díky níž umí Kinect sledovat i pohyby vašich prstů. Pohybem ukazováčku před kamerou můžete kreslit na obrazovku, což ocení... malíři? Mohlo by to docela dobře fungovat v nějakých adventurách. A pozor, další rozesmátá dáma na pódiu cení zuby a v rukách drží zase nějakého plyšáka.

Jan Doskocil

Tohle je ale báječné, plyšák se nechal vyfotit z obou stran a Kinect udělal naprosto fotorealistický model celého plyšáka. Konečně si budete moci digitalizovat staré vypelichané hračky a nechat je tancovat v TV.

Jan Doskocil

A teď to nejlepší - Kinect Fun Labs je k dispozici ode dneška a zdarma pro všechny uživatele Xbox Live.

Jan Doskocil

Oznamovací trailer pro Kinect Sports: Season Two, které obsáhnou šest nových sportů. Lyžování, tenis, baseball, golf, šipky a americký fotbal, jestli počítáme správně. Máme tu živou předváděčku s panáčkem hrajícím golf. Míček je skutečně odpálený a dopadá někam na protějsí stranu ostrova.

Jan Doskocil

Křehkou dámu střídají dva namakaní chlapi, kteří budou hrát americký fotbal. Musíte se posadit jako na záchodě a řvát přitom jako v hospodě. V sále se sice ozývá vzrušené skandování a tleskání, ale to je všechno z reproduktorů.

Jan Doskocil

Kinect Sports: Season Two vyjde koncem roku, stejně jako právě oznámený Dance Central 2. Jeho předvádějící se nám tu pokusil zatancovat, ale rychle si to rozmyslel. Rozumnej chlapec. Rozumnej.

Jan Doskocil

Dance Central 2 bude také podporovat hlasové ovládání, půjdou sem importovat písničky z prvního dílu a celkem vás čeká přes 100 skladeb. Před Kinectem dotrsali další účastníci konference a Don Mattrick to patrně všechno přichází uzavřít oznámením Halo 4.

Jan Doskocil

Mattrick připomenul, co všechno jsme dnes viděli a kolik odvětví herního byznysu Xbox Kinect změní. V tomto výčtu zazněla zajímavá informace - všechny stažitelné přídavky pro Call of Duty budou ke stažení poprvé na Xboxu 360.

Jan Doskocil

Mattrick se rozloučil a na závěr nám pouští první trailer z nové trilogie, která právě vzniká na Xbox 360. Tajemná aura cestuje prostorem, pod elektronicko-symfonickou hudbou se ozývají zmutované hlasy a nakonec zjišťujeme, že nejsme ve vesmíru, nýbrž vnitřku těla Master Chiefa. Je to Halo 4!

Jan Doskocil

Master Chief s Cortanou proplují vybuchujícím interiérem své lodi, která se řítí k neodvratitelné zkáze. Halo 4 od vývojářů z 343 Industries vyjde koncem roku 2012 a tímto právě skončila předváděčka Microsoftu. Děkujeme za vaši pozornost a nezapomeňte, že konference EA začne ještě dnes večer.

Jan Doskocil

Read this next