Skip to main content

Záznam přenosu z E3 konference EA

Parádní MoH: Warfighter, slabší Crysis 3 a hodně o novém Need for Speed.

Asi málokdo byl unešený z večerní tiskovky Microsoftu, o to větší naděje se upínají k EA.

Čekáme záběry z hraní Medal of Honor: Warfighter a Crysis 3, premiéru trailerů z FIFA 13, Need for Speed: Most Wanted a Dead Space 3, multiplayer ze SimCity a samozřejmě víc infa k Battlefield 3 Premium.

Our live coverage of this event has finished.

Vážení a milí čtenáři, vítejte u dalšího živého přenosu Eurogameru, který pro vás zprostředkuje opět Levis. Tisková konference EA by měla začít během několika minut.

Jan Doskocil

Zdá se, že ani tentokrát se nám kvůli technickým obtížím nepodaří zprovoznit živý video-stream, proto vás prosíme o shovívavost - video z právě začínající tiskovky můžete sledovat zde.

Jan Doskocil

Zatímco na promítacím plátnu běží showreel všech letošních her, Geoff Keighley mezítím oznámil, že Dead Space 3 vyjde na PC, 360 a PS3 v březnu 2013. John Riccitiello právě zahajuje tiskovku EA, která by měla trvat nanejvýš okolo půldruhé hodiny.

Jan Doskocil

A také, že začínáme s Dead Space 3: Isaac bez přilby, ztroskotání na ledové planetě zamořené Nekromorfy, pád z havarijní plošiny a souboj s několika obřími pavouky za úsvitu. Chvílemi to připomíná Gears of War 3, video je ale příliš krátké a pouze sestříhané. Vše by měla spravit živá co-op předváděčka s Isaacem a jeho parťákem Johnem Carverem.

Jan Doskocil

Živé demo pochází z druhého aktu hry, kdy se na oba hrdiny řítí rotující, obří vrt. Tyhle věci vypadají vždycky pěkně na obrázcích, ale strčit do toho kebuli a nechat si sestřihnout ofinu by se chtělo málokomu.

Jan Doskocil

Vrt na konci dema divoce rotuje po místnosti jako zkouřený čmelák. "Vys-at se na tuhle planetu," ucedí Carver, načež oba vybíhají do exteriéru vstříc dalšímu gigantickému nepříteli - tentokrát přistávající nepřátelské lodi. Vypadá to jako Army of Two na planetě Hoth.

Jan Doskocil

Isaac si už podruhé během večera sundal přilbu, ale protože si ho zrovna na jazýček obmotala třicetipatrová stvůra, ten exhibicionismus mu promineme. Dole na sněhu pobíhají nějaké mrtvolky a škrábají drápky. Isaac končí ve chřtánu potvory a lidé tomu tleskají, ačkoliv z hrdiny nemohlo zbýt víc než nestrávené střevo.

Jan Doskocil

Ba ne, Isaac dostal druhou šanci a jako Jonáš se probouzí v břiše velryby - pardon, zeleného, slizkého vetřelčíka. Ale i tady ho to vcuclo, tentokrát asi rovnou do trávícího ústrojí. Nechte si chutnat v únoru 2013.

Jan Doskocil

Další trailer tu máme z Madden 13. Nabouchaný ranař s dikcí Eminema tu za doprovodu jemné klavírní muziky odhaluje svoji něžnou stránku, načež v kratičcé ukázce ze hry sejme tři beky. Přichází slow-motion ukázky z nového Infinity Enginu. Když se americký fotbal pustí zpomaleně, vypadá to jako docela mírumilovná hra. Ba ne, už někdo dostal do držky. Uvidíme letět zoubek?

Jan Doskocil

Na pódium přišel Michael Irvin. Přátelé, s takovými rameny se nemusíte bát ani v tunelu ve tři ráno.

Jan Doskocil

Cam Weber a Michael Irvin se tímto vystoupením zařadili mezi kandidáty na nejnudnější moderátorskou dvojku roku. Máme E3 fakt rádi, ale pro Evropany by se měly dělat tiskovky bez amerického fotbalu. Čas spravit si chuť se SimCity a šéfkou Maxisu Lucy Bradshaw.

Jan Doskocil

Trailer k facebookovému SimCity Social s countryovou písničkou, ve které se zpívá: "Vždycky nás to baví, vždycky nás to baví, vždycky nás to baví." Alespoň někoho.

Jan Doskocil

Hlubokou depresi rozhání až první záběry z opravdového SimCity. Tisíce lidiček na přechodech, tovární komíny, několik vrstev zobrazení 3D města, sportovní stadiony, letiště, cokoliv chcete, hned to spadne na mapu. V téhle hře budete moci dokonce pojmenovat vlastní řetězec hamburgerů. EuroMCgamer? EurogamerKing?

Jan Doskocil

V publiku sedí Jason West a Vince Zampella. Jestlipak si u vchodu podali ruce s klukama z Activisionu?

Jan Doskocil

Peter Moore a Patrick Bach nám teď přišli představit Battlefield Premium. Kdyby si včera otevřeli Eurogamer, mohli nám všem ušetřit trochu času.

Jan Doskocil

Doposud tajemný datadisk Aftermath vyjde v březnu 2013 a obsáhne motorky. A pozor, Battlefield 3 Premium je k dispozici už ode dneška.

Jan Doskocil

Fanfára z Hvězdných válek uvádí Dr. Raye Muzyku. Chudák netuší, kolikrát jsme už jeho jméno omylem napsali s měkkým i.

Jan Doskocil

"Vaše rodina může být rodinou Skywalkerů". Kdo chce tatínka s plešatou hlavou a mluvítkem, ať zvedne svoji umělou ruku.

Jan Doskocil

Muzyka se zřejmě rozhodl, že nám ve stylu 19. století bude pouštět jen nehybné obrázky. Přece sem nepřišel jenom proto, aby mluvil o updatech, které budou zdarma?

Jan Doskocil

Star Wars: The Old Republic se bude příští měsíc hrát zdarma až do 15. levelu. Následuje trailer, představující, co všechno tohle MMO v příštích měsících čeká. Čas trochu rozvířit vody s Medal of Honor: Warfighter.

Jan Doskocil

Greg Dobrobohatý nám přišel ukázat záběry z mise v Somálsku, kde se jednotky Tier 1 vyloďují v duchu Normandie, a první střela srazí hrdinu pod hladinu přesně jako v Zachraňte vojína Ryana. Očekáváme, že za prvním šutrem na nás vybafne Tom Hanks.

Jan Doskocil

Pobíhání mezi rumištěm na pláži, ze kterého dělá kulometná palba ještě nepřehlednější rumiště. Teď už se týmu podařilo probojovat na pevninu, vniká do prvního baráku. Bohužel moc není, kde se tu krýt, protože v každé zdi je díra, jako by tudy proběhlo stádo dobytka. Protagonista si nechává brokovnicí odpálit zámek od dveří a v bullet-timu sejímá celou místnost. V dálce něco, co připomíná římské Koloseum.

Jan Doskocil

Koloseum lehlo popelem.

Jan Doskocil

Závěrečné pobíhání ve tmě má hororový nádech jako nějaký Vetřelec. Ostrý protisvit baterky a poblikávání elektřiny tady dělají přesně tu atmosféru, která chyběla v úvodním videu z Dead Space 3. Naštěstí netřeba se bát, protože i kdyby na vás nějaký somálský vetřelec hupsnul, v tuhle chvíli nehrajete za sebe, ale ovládáte obrněného robůtka. Nakonec přichází domorodec, picne robota do hledí a je to. To bylo moc dobré.

Jan Doskocil

Medal of Honor: Warfighter vyjde 23. října 2012, a aby se nemohlo nic namítnout, máme tu ještě multiplayerový trailer s představením jednotlivých typů vojáků a obřími explozemi v přístavu. SEALS, SAS, SFOD-D a spousta dalších vojáků od S. A ještě navíc hudba od Linkin Park. Takhle nějak by vypadala válka na Óčku.

Jan Doskocil

Mysleli jste si, že už je konec sportovním hrám? To jste se mýlili. Zubatý, nagelovaný Andrew Wilson se někudy proplížil zpět na pódium a sotva znovu vyslovil slovo Madden NFL Social, je jasné, že nás čeká další kopec zábavy. Žůžo.

Jan Doskocil

"Nejlepší a největší sportovní hra na světě." Která to bude? Samozřejmě, že FIFA 13. Záběry z anglických hospod. Vzduchem létají brambůrky. Fiš end čips, bejby.

Jan Doskocil

Právě nám do pošty přistála tiskovka, v níž EA oznamují, že získali exkluzivní práva na UFC. THQ musejí mít radost.

Jan Doskocil

Dejte sbohem Rooneyemu, na obálce FIFA 13 po celém světě bude Lionel Messi.

Jan Doskocil

Všechny vaše zkušenosti z FIFA 12 se budou dát importovat do nového ročníku. Navracející se hráči získají extra herní měnu. Chystá se i verze hry pro telefony Apple a Android, nemluvě o iPadu. První záběry z hraní ukazují lepší driblování a spoustu parádiček.

Jan Doskocil

Prezident UFC se jmenuje Dana White, ale je to chlap jako hora.

Jan Doskocil

Dana má hlas, že by mohl vést politické mítinky. Za pár desítek vteřin tu pro vás budeme mít záběry z hraní Dead Space 3 a trailer z Crysis 3, nepřepínejte!

Jan Doskocil

A je tu nové Need for Speed: Most Wanted od Criterionu. Velmi, velmi rychlá auta v honičkách s policajty, smyky, driftování, rozrážení bran a skokánky - jak jinak - v bullet-timu. To vše tento rok 30. října pro PC, 360, PS3, iOS, Android a Vita. I tenhle trailer tu budeme mít celý během pár minut.

Jan Doskocil

Kdo z vás že prošvihnul Dead Space 3?

Jan Doskocil

Most Wanted zahrne službu Autolog 2.0, body budete tentokrát získávat úplně za všechno, co ve hře uděláte. Craig Sullivan nám ukazuje první záběry z hraní. Velký fofr v ulicích velkoměsta, ostatní závodníci naráží do lamp a obchodů, ale hráč s malými modrými tryskami u svého Porsche 911 jede suverénně dál. Další bullet-time. Spousta fízlů. To by bylo, kdyby v opravdovém životě člověk mohl sejmout tolik sloupů, že?

Jan Doskocil

Eurogamer předbíhá i samotnou tiskovku EA. Koho nebaví Need for Speed, pusťte si první záběry z hraní Crysis 3.

Jan Doskocil

Ukázky z hraní Most Wanted nečekaně dlouhé. Cevat Yerli nám teď přichází pustit to Crysis 3.

Jan Doskocil

Cevat Yerli svoji lámanou angličtinou slibuje žeky, plales ve verkomeste a bašinýýý.

Jan Doskocil

"Vypněte elektřinu v základně," slyší vojáci. "Nemáme čas to vypnout, bude to muset jít jinak." Uděláme bum... ?

Jan Doskocil

Přehrada v končí troskách, jako by se tu prošel bývalý kalifornský guvernér. Crysis 3 vyjde v únoru 2013, trailer najdete už teď na hlavní stránce Eurogameru.

Jan Doskocil

A to je všechno, přátelé. Vypadá to, že na pořádná překvapení budeme muset počkat do třetí hodiny ranní, kdy začínají tiskovky Sony a UbiSoftu. Z obou nabídne český Eurogamer (tentokrát ale opravdu!) živý video-stream. Děkujeme za vaši trpělivost.

Jan Doskocil

Read this next