Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

250 tisíc zcizených klíčů k DiRT 3

Pozor, Steam bude nekompromisní.

Na internet utekly promo klíče ke stažení DiRT 3 ze Steamu. Jako první o tom na diskusních fórech informoval jeden z vývojářů české Bohemia Interactive. Údajně šlo o 250 tisíc klíčů ke stažení hry zdarma (ne 3 miliony, jak se lze někde dočíst).

Klíče byly údajně součástí promoakce mezi Codemasters a AMD, které se mohli zúčastnit majitelé nové grafické karty od AMD. Data se prý dostala ven kvůli nedostatečně opatrné konfiguraci webserveru a databázového souboru SQL, kde byly údaje uloženy.

Protože klíče patří Steamu, jednoduše stačí, aby je tamní systém na požádání Codemasters zablokoval. Moderátoři Steamu ale v podobných situacích bývají velmi nekompromisní, a tak pokud jste si DiRT 3 náhodou v posledních dnech třeba stáhli zdarma, protože vám kamarád nabídl klíč, lze vám doporučit jediné - okamžitě napište na technickou podporu a požádejte je o stažení hry ze svého profilu s tím, že jste o úniku dat nevěděli.

Jinak se totiž velmi pravděpodobně stane totéž, co na Steamu v podobných případech - moderátoři automaticky zruší a zabanují účet komukoliv, kdo bude mít hru s ilegálním klíčem nainstalovanou.

Read this next