Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Ochrana DiRT 3 se obrátila proti hráčům

Ani Codemasters ji nedokáží cracknout.

Protibazarová ochrana DiRT 3, která měla zabránit prodeji této hry z druhé ruky, se neplánovaně otočila proti lidem, kteří si tyto aktuální závody pro PS3 koupili jako první majitelé za plnou cenu.

Aby mohli začít hrát multiplayer, musí hráči PS3 verze DiRT 3 nejprve přes internet aktivovat tzv. Online Pass - unikátní kód z krabičky, který odemkne online funkcionalitu hry. Jenže to se děje přes PlayStation Store, který kvůli útoku hackerů stále nefunguje.

Takže i když samotná služba PlayStation Network, přes kterou dochází k online hraní, už chvílemi běží (pokud zrovna není shozena kvůli údržbě nebo dalším útokům), je to hráčům prahnoucím po DiRT 3 multiplayeru vlastně k ničemu, když PS Store nejede a nemají kde aplikovat svůj Online Pass.

Kolegové z britského Eurogameru se proto zeptali Codemasters, jestli s tím nedokáží něco udělat, podobně jako se to povedlo "cracknout" u Mortal Kombatu, odkud byl požadavek na Online Pass kvůli výpadku PSN odstraněn. "Zjišťovali jsme, jestli to půjde, ale u DiRT 3 to technicky není možné. Protibazarová ochrana je natvrdo naprogramovaná přímo ve hře."

Jak Codemasters dále vysvětlili, vypnutí Online Passu by programátorům zabralo spoustu času a museli by pak takový patch schvalovat u Sony, což by určitě trvalo déle, než čekání na opětovné spuštění PlayStation Store, které se odhaduje nejpozději do konce května.

Poslední trailer

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

DiRT 3

PS3, Xbox 360, PC

Related topics
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments