Skip to main content

Odhalujeme DLC pro DiRT 3

V čem a kde se projedeme?

Jestli lze třetímu DiRTu něco vytknout (viz recenze), je to právě hubenější obsah. Tratí a aut bychom určitě snesli i více. Codemasters mají stahovatelné balíčky pochopitelně už dávno nachystané, ostatně v online menu hry, v jakési kolonce zpravodajství, nás lákají s výmluvným titulkem Coming soon na Monte Carlo Track Pack a Power and Glory Car Pack.

Majitelům PlayStation 3 verze zase neunikl seznam trofejí, z něhož vyplynuly další dva přídavky: Muds and Guts Car Pack, respektive X Games Asia Track Pack. No a ti kdož si pospíšili a kariéru již mají dohranou, si pro změnu povšimnuli nově se objevivších dodatečných závodů, na konci některých větví DiRT Tour – také ony by měly být k digitálnímu zakoupení.

K oficiálnímu ohlášení všech (ne)zveřejněných balíčků teprve dojde, o jejich přesném obsahu tak zatím můžeme jen spekulovat, podobně jako o datu vydání a ceně. Z jednotlivých střípků lze nicméně vyčíst poměrně dost, vždyť Twitter vývojáře Paula Colemana je velice upovídaný. Leccos vyzradily i trailery a další zdroje, které se nám zpřístupnily po dohrání hry.

Už teď je tedy jistá účast dalších legendárních vozů, svezeme se s Peugeotem 205 T16, Lancií Stratos a Lancií Delta S4. Rallyecrossovou kategorii potom obohatí Citroen C4 4x4 T16 společně Fordem Focusem 4x4 T16, do některé ze škatulek (bude to klasická rallye?) trochu překvapivě zavítá i BMW E30 M3, Scion tC zase zpestří garáž (pravděpodobně) gymkhany. Největším tajemstvím je zatím obklopen speciální přírůstek v podobě Fordu Mk.II, spekuluje se o zbarvení na počest Colina McRae i Kena Blocka.

Monaco trailer z tohoto týdne

A jak to vypadá s tratěmi? Nové Monte Carlo by nás mělo vytáhnout na erzety pokryté sněhem a ledem, odhalená pojmenování závodů slibují klání na úpatí Col de Castillon, jakož i bitvu o Lucéram. Asijská část X Games Tour naproti tomu pozve hráče DiRT 3 do městské čtvrti Shibuya v Tokyu, a jejích - podle všeho nočních a neóny zalitých – ulic. Soudě dle názvů PS3 trofejí by se v Japonsku mohlo soutěžit na superspeciálkách, ale klidně i v gymkháně, neřku-li driftování. Na každý pád se ale máme na co těšit, parádním autům a slavnému Monte se bude v chystaných DLC odolávat jen stěží.

Read this next