Ocenění Kingdom Come nemá s Gamescomem nic společného

Zavádějící anketa + obrázky.

Když si člověk přečte senzační titulky, jako třeba v Hospodářkách - Češi uspěli na Gamescomu. Kingdom Come: Deliverance je nejlepší PC hrou veletrhu - pomyslí si, že velký stánek s desítkami počítačů a hratelnou verzí se Warhorse Studios musel velmi vyplatit. Že tam asi dokázali oslnit 350 tisíc návštěvníků letošního ročníku veletrhu novýn dovezeným materiálem natolik, že je pak zvolili v nějakém všelidovém nezávislém hlasování. Pokud k těmto článkům, vydaným záměrně obvykle až na konci týdne, kdy veletrh končil, přidáte fotky ze slavnostního přebírání cen na pódiu, mediální obraz je úspěšně vytvořen.

1

Realita je ovšem někde úplně jinde: výherci oficiálních Gamescom 2017 Awards totiž byli vyhlášeni už v pondělí 21. srpna, tedy ještě předtím, než vůbec veletrh začal, než do hal vkročily davy a než kdokoli spatřil nová dema všech her pro účely GC - nemluvě o nemožnosti do toho zahrnout nová překvapivá oznámení dříve neviděných projektů, což relevanci těchto ocenění výrazně snižuje, ale to už se samozřejmě v článcích s výsledky ankety nedočtete.

2

Aniž bychom tedy chtěli nějak shazovat "úspěch" domácího středověkého RPG, proběhlo to celé asi nějak takto: 17. srpna byl německým herním redaktorům a YouTuberům předhozen seznam nominovaných her od organizátorů, které se budou Gamescomu za týden účastnit a zaplatily si v Kolíně nad Rýnem velmi drahý stánek.

3

V PC kategorii se vedle Kingdom Come vyskytovaly ještě: Assassins Creed Origins, Destiny 2, ELEX a Total War Warhammer 2. A tak odborná porota usoudila, že by cenu nebylo špatné dát právě české odvážné hře, když Assassin a Destiny jistě budou bodovat v jiných kategoriích, když je ELEX moc nebere a když Warhammer 2 je spíš datadiskem. S kvalitou a zajímavostí prezentace Kingdom Come na Gamescomu tedy nemá obdržená cena pranic společného (pouze jediná kategorie "Most Wanted" u zákazníků oznámená dodatečně až 24. srpna), u všeho rozhodovala jen známost a publicita z dřívějška.

Půltucet nových obrázků uvolněných k příležitosti GC:

111
112
113
114
115
4
5
6

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (34)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna