Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Pokračování Kingdom Come Deliverance má údajně vyjít do března 2024

Report a výsledky od skupiny Embracer + kolik stálo Saints Row?

Vydavatelská skupina Embracer, která vlastní i české Warhorse Studios, dnes zveřejnila své fiskální výsledky.

V PDF reportu nastínila své plány do budoucna i se ohlédla za ne úplně báječným podzimem (ve ztrátě).

Stále převládalo zklamání z výsledků Saints Row, jak se vědělo dříve - náklady byly 100 milionu dolarů (nová informace). Nejlépe se před Vánoci vedlo Goat Simulator 3, zatímco Evil West se prodával i dopadl u kritiků přesně dle předpokladů.

Nejpozději do 1. dubna 2024 by od značek pod THQ Nordic či Playon měly vyjít hry jako Dead Island 2, Payday 3, Space Marine 2 a ještě jedna neoznámená.

Dle fanouškovského Twitter účtu EmbracerInvest, který se soustředí na dění okolo těchto firem, údajně má jít o hru od Warhorse - pravděpodobně tedy pokračování Kingdom Come Deliverance.

Není jasné, odkud tyto informace čerpal, ani to není nikde zmíněno přímo od Embracer Group či ve fiskálních výsledcích - je klidně možné, že může jít spíš o nástupce Metro Exodus či něco jiného. Věrohodnost daného zdroje snižuje, že ani nevěděl, že 5 milionu kusů bylo hlášeno už loni v létě a prezentoval to jako novinku (dle traileru).

Na druhou stranu, Kingdom Come Deliverance už vyšlo před pěti lety, viz nedávná oslava narozenin, a to je dostatečně dlouhá doba na vývoj něčeho dalšího. Aktivity okolo pátého výročí od vydání a českého dabingu lze chápat jako takovou tečku za prvním dílem.

Embracer do března 2026 plánuje uvést na trh celkem 19 AAA titulů, které definuje jako ty, co na nich pracuje více než sto lidí na plný úvazek, mají výrazný marketingový rozpočet a očekává se od nich prodej aspoň dva miliony kusů. Ve vývoji je momentálně celkem 224 her a z toho 31 AAA kategorie plánovaných do 2028.

Od nedávno získaných studií Crystal Dynamics a Eidos Montreal si maluje, že z nich vypadne pětice AAA titulů během příštích pěti let (do března 2028). Momentálně tam kutí mj. Tomb Raidera a Perfect Dark.

Do roku 2024 zase má vylézt celkem pět her na motivy Pána Prstenů. Mezi ně se počítá i he Lord of the Rings: Gollum od Naconu, z nějž se dostane podíl ze zisku.

Read this next