Anthem 22. února 2019, E3 trailer a nové informace

+ čtyři minuty z hraní.

Až na úplný závěr EA PLAY si nechali hlavní želízko v ohni, kterým je pro ně Anthem (Alza.cz) od BioWare.

Nakonec nevyjde v březnu na konci fiskálního roku, nýbrž už 22. února 2019 pro PC, PS4 a X1. S předplatným nového Origin Access Premium půjde hrát o týden dříve, už 15. února.

Do nového E3 filmečku vložil výrobce opravdu spoustu úsilí a energie, takže v něm uvidíte dechberoucí průlety sci-fi krajinou na Frostbite engine, postavy v zápalu boje s bossy, plno akčních cutscén a líbivých efektů, i krátce život na základně.

E3 filmeček

Představeny pak byly čtyři minuty zkráceného hraní jedné mise, na kterou vás dovezl Strider, taková předsunutá základna, něco jako AT-AT Walker z Hvězdných válek, leč vámi přímo neovladatelná.

Hraní bylo hodně vertikální s létáním s jetpackem (má ale limit do určité výšky), s efektní destrukcí struktur (nebude ale permanentní), plavání pod vodou (tam se však nikdy nebude bojovat), místy krapet tuctové střílení v jeskyních jak z Lost Planet 3, jen samozřejmě s mnohem vyšší produkční hodnotou a v ohromujícím světě s bujnou vegetací a nečekanými událostmi za každým rohem, trochu až lunapark, že udržet takové tempo každou misi půjde jen stěží. Vše provázel hlas na vysílačce, taková příběhová berlička (jinak hlavní postava i všechny lidské budou nadabované).

4 minuty z hraní v plné kvalitě

Důležité: Anthem nebude obsahovat žádný PvP režim, ani zasněžené či pouštní oblasti. Na konzolích pošlape 30fps, na PC s odemčeným frameratem. Ve hře také nebudou žádné románky (na rozdíl od Mass Effect) ani možnost ovlivnit rozvoj příběhu v co-opu během misí (zklamání?).

Tři tvůrci pak na pódiu během EA PLAY objasnili některé základní mechanismy: dynamický, živoucí a sdílený otevřený svět, který je tajemný i nebezpečný. Vy se soustředíte na svou misi a ostatní se k vám mohou přidat, ale také nemusí, takže při sólovém hraní prý bude stát před vámi větší výzva. Jinak je už potvrzeno, že vás při sólo hraní nebudou doprovázet žádní počítačem řízení parťáci (boti). Počasí, denní doba a všechny podmínky budou pro každého z hráčů totožné.

Rozhovor s tvůrci na EA PLAY

Po misi se vrátíte na bázi, kde budete výlučně sami, bez jiných živých hráčů, rozdíl oproti Destiny! Tam to je zase více singleplayerové - čili odvíjí se tam příběh, pokecáte s NPC, budete si vybírat odpovědi v rozhovorech (větvení zjednodušené oproti Mass Effect), pořídíte si výbavu atd. Jako báze jsou jisté Fort Tarsus, ten Strider a nějaký apartmán. Celkovým cílem je zkombinovat důraz singleplayerového příběhu se zábavou multiplayeru v co-opu a dostat do co-opu i lidi, kteří ho jinak nehrají. BioWare řekli, že hráči se jim prý často ozývají s prosbou, že chtějí dál hrát v univerzu i po dokončení příběhu, takže jim budou dávkovat nový příběh po mnoho let, tak je hra od začátku navržená, aby to bylo možné.

Na výběr budete mít od začátku všechny čtyři "Javelin" třídy: Ranger (všestranný), Colossus (těžší, více specializovaná na zbraně rozsévající destrukci), Interceptor a Storm. Pokaždé si vyberete, který z těchto čtyř obleků (nutných k přežití) si vyberete - dle typu nadcházející mise, dle toho, co používají vaši přátelé nebo jakou máte zrovna náladu. Jednu misi tedy hrajete za tuhle třídu, jinou zase za další, a prý nemáte důvod vytvářet si novou postavu (po počátečním vytvoření postavy už vám zůstane natrvalo, jen si změníte její vzhled atd.).

1

Monetizace ve hře budou jen kosmetického charakteru, kdy budete vždy vědět před koupením, o co jde, čili žádné náhodné lootboxy ani placení za vyšší sílu ve hře či získání nějakých výhod. Inventář nebude neomezený, ani nepůjde sdílet či vyměňovat s ostatními lup. Po tutoriálu nejsou ve hře žádné mise, které by se musely vyloženě hrát sólo, hned můžete skočit do co-opu (nic není schováno za branou), byť některé oblasti nejsou vhodné pro postavy na nízkém levelu.

Kdo si hru předobjedná, získá VIP přístup k demu a unikátní banner pro věrné. Ti se základní edicí dostanou legendární zbraň, ti s objednávkou Legion of Dawn edice také balíčky s braněním, soundtrack a další digitální věci.

Anthem bude i na obálce příštího čísla Game Informeru:

Nové E3 obrázky:

11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22

Reklama

Související obsah

Také na webu...

RECENZE The Old World v Early Access verzi

Jak se zatím líbí klon Civilizace a v čem se od legendy liší?

Co víme o PS5?

Přehledný souhrn, co zhruba od konzole čekat.

- komentáře (3)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna