Skip to main content

EA nakonec zrušili reboot Anthem

Právě se stalo + důvody od BioWare.

Je to skoro přesně rok, co BioWare potvrdili reboot Anthem na verzi 2.0. A ukazuje se, že to byl úplně promarněný rok, který se dal využít na něco smysluplnějšího...

Neúspěšná sci-fi onlinovka se prý nakonec nové, atraktivnější podoby a inovovanými mechanismy nedočká, protože byla nepřekvapivě zrušena.

Přišel s tím před pár minutami Jason Schreier z Bloombergu na Twitteru:

"Malý tým pracoval na rebootu Anthem už od 2019, ale dnes byli informováni od vedení, že jsou raději přesunuti na pomoc s Dragon Age 4. EA totiž začátkem měsíce provedli vyhodnocení pokroku a stavu vývoje," napsal novinář s odkazem na nedávný článek.

BioWare vzápětí vše oficiálně přiznali na blogu: Práce z domova loni během koronavirové epideme měla dopad na produktivitu a ne vše, co se plánovalo, se povedlo docílit. Debaty s fanoušky na sociálních sítích prý byly motivující, leč padlo těžké rozhodnutí veškeré práce zastavit, což určitě mnohé zklame, ale vývoj her je prostě někdy krutý. Současná verze Anthem zůstane dále v provozu, a do budoucna se bude studio soustředit na Dragon Age, Mass Effect a aktualizace Star Wars: The Old Republic.

Zdá se tedy, že EA už nadále odmítli do Anthem investovat a raději vše zařízli, než aby na reboot, tzv. Anthem Next, alokovali požadovaný aspoň trojnásobek lidí, jichž mělo být dosud jen třicet. Zvětšení týmu údajně bylo nezbytné, aby pokus o vylepšení hry nějak rozumně dopadl a aby se zároveň dal vyrábět dodatečný obsah.

Anthem: Legion of Dawn Edition na PlayStation Store stojí jen 10 dolarů.

Watch on YouTube

Nehezký pohled do zákulisí vývoje Anthem

EA: Anthem nenaplnilo prodejní očekávání

EA: Starý způsob vydávání her už dnes nefunguje

Anthem, prohlášené komunitou za mrtvé, je ve slevě

BioWare prý velmi mrzí porodní bolesti Anthem

Producent Anthem vysvětluje, proč v něm některé věci chybí

Read this next