Tohle si Microsoft za rámeček určitě nedá. Jeho digitální distribuce totiž zásadním způsobem selhala.

Některým lidem, kteří měli předobjednanou Ultimate edici, se totiž během víkendu nevyžádaně stáhla do počítače PC verze Forza Horizon 4 (Alza.cz), více než čtyři měsíce před vydáním 11. října 2018.

Těchto 90 GB znamenalo nepovedený pre-load, protože hra ještě není dokončena, šlo o interní rozpracovanou verzi těchto závodů, která by správně měla být přístupná jen vývojářům či jejich blízkým partnerům, když ani ještě neprobíhá žádný betatest.

Hru nebylo možné spustit, protože její soubory byly zašifrované, ani se nedaly nikam zkopírovat. Tak to funguje u každého pre-loadu z Windows Store, tudíž nebylo možné ji například zpirátit.

1

Microsoft oficiálně problém přiznal: "Někteří jste si možná všimli, že se soubory Forza Horizon 4 preloadovaly do vašeho PC. To nebylo úmyslné a nemusíte na to nijak reagovat, stačí si bezpečně odinstalovat stažené soubory. Finální hra se vám stáhne, jakmile bude vypuštěna."

Výsledkem této kauzy je, že se hráči pohrabali v souborech a nahodili na Reddit částečný seznam aut ze hry, což asi nabourá marketingové plány výrobce.

Více o Forza Horizon 4 na EG: Zasazení do Británie potvrzeno, Zklamání: Forza Horizon 4 bez Londýna a motorek, Co jsou Horizon Stories z Forza Horizon 4 a plán přídavků.

Reklama