Josef Fares je člověk, který do her přišel teprve nedávno z filmové branže, není na nikom závislý, nikomu zavázán ani se s nikým přehnaně nekamarádíčkuje, takže má plnou svobodu v projevování svých často ostrých názorů. I díky prořízlé puse tak může říkat věci, které si ostatní třeba jen myslí, ale bojí se je vyslovit nahlas.

V rozhovoru pro sesterský web VG247 na E3 se tak vyjádřil na konto kritiky jeho posledního díla A Way Out (Alza.cz). Nelíbí se mu totiž, že recenze zohledňovaly do výsledného hodnocení kratší délku hry.

PS4 verzi této co-op akce dle něj dokončilo 52 procent hráčů, což je abnormálně vysoké číslo právě díky tomu, že nemá desítky hodin. Tvůrce tak může těšit, že se s pozdější částí hry nedělal zbytečně, jako tomu bývá u spousty jiných titulů, které obvykle mívají procento dohrání mnohem nižší. I proto se na školách herního designu vtlouká do hlavy, že ten lepší obsah má být raději umístěn do první poloviny hry, i protože ho tam uvidí více lidí.

"Představte si takového Jamese Camerona, když by říkal - Oh, jen 50 procent lidí odešlo z kina v průběhu mého filmu, to je přeci báječné - No není to šílené?"

1

Podle Farese by se hry měly správně hodnotit podle toho, jaký zážitek nabízejí, nikoli podle jejich délky či znovuhratelnosti. Ta by prý neměla nijak ovlivňovat finální skóre v recenzích.

"Pokud je standardem, že většina lidí hry vůbec nedohraje, tak proč by se měla řešit znovuhratelnost a délka hry," položil řečnickou otázku. Když se ho prý EA kdysi zeptali, jak dlouhé A Way Out bude, urazilo ho, že se na to vůbec ptá a ani jim neodpověděl.

Jinak ovšem EA chválí za příkladnou spolupráci s nezávislými studii. Nejen za to, že EA nechají partnerským studiím sto procent zisku:

"Strašně rád bych zveřejnil některé interní emaily. Mnozí lidé by byli sakra překvapeni, pokud by je četli - resp. ten způsob, jak se mnou EA zacházejí. Úplně báječná podpora."

- komentáře (8)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna

Související obsah

PovinnostRECENZE A Way Out

Pět důvodů, proč je úplně boží.

A Way Out recenze jen 6/10

GameSpot a PC Gamer se shodli.

Na půlhoďku A Way Out se nedívejte

+ délka, EA nic nevydělají.

Venku je demo Dead or Alive 6

Proč jen po dva dny?