Dan Vávra otevřeně o naložení s penězi za Warhorse

Proč prodal podíl? Proč odešel z 2K Czech?

Kreativní šéf Warhorse Studios poskytuje tolik rozhovorů a přednášek, o nichž už většinou jednotlivě nepíšeme, protože se v nich opakuje stále to samé dokola. To už bychom raději pustili do éteru první detaily z interní prezentace Kingdom Come 2...

Dvouhodinové povídání s YouTuberkou Lili z kanálu RealTalk ze začátku tohoto měsíce je ovšem výjimečné. Jednak tím, že autorka je kvalitně připravena a dává hodně otázek na tělo, tak otevřeností vysmátého Dana Vávry přímo u něj doma, před stěnou plnou alkoholu. Můžete ho milovat či nesnášet, ale jeho vyprávění o zákulisí herního průmyslu bývá mimořádně chytlavé a i jeho zarytí odpůrci musí chtě nechtě uznat, že tady již něco dokázal.

O Vávrovi se všeobecně ví, že je po prodeji svého podílu ve Warhorse aktuálně v balíku. Všechny pochopitelně zajímá, jak s těmi odhadovanými desítkami až nižšími stovkami milionů korun naložil či v budoucnu naloží. Má to i svou stinnou stránku, že takové veřejné povědomí o bohatosti někoho známého může lákat vyděrače či kriminální živly, s čímž mají bohužel osobní zkušenost jeho bývalí kolegové z Brna.

"Nejsem zas takový velký pracháč. Teď jsem v nájmu a protože tady žádné rozumné bydlení není, včera jsem našel takový domeček, kousek odsud, volal jsem tam a řekli mi, že stojí 8 milionů euro (206 milionů korun). Takovou vilku 8+1 s dvorečkem si dovolit nemohu. Mohu si jen koupit nějaké kraviny pro sebe, ale v případě investice do něčeho bych byl jen drobný investor," odvětil pro RealTalk.

Získání 172 milionů za Warhorse Vávra nepotvrdil, jen uvedl, že ne vše se při takovém prodeji vyplácí v hotovosti, část se například dostane v akciích, prý to není tak, že přijde někdo s kufříkem plným peněz. Sbírá staré audio systémy a momentálně má dvě starší auta, uvažované Porsche si rozmyslel, protože prý nění pro něj.

"Já říkám, že herní firma není pivovar, aby se předával dalším generacím, ani nemám pocit, že to je něco, co chci dělat až do důchodu. Byla příležitost vydělat peníze a dál dělat v zásadě asi to, co děláme, i minimalizovat riziko. Samozřejmě by se mohlo stát, že naše příští hra nic nevydělá, budeme na bubnu a nic z toho nebudeme mít," vysvětlil motivy k prodeji studia Vávra. S investorem Zdeňkem Bakalou se prý viděl jen třikrát, šlo čistě o byznys a dělalo se mu s ním jinak dobře, nechal se přesvědčit k nápadům i vysvětlit různé věci, kauzy okolo něj prý jsou umělé.

Vávra dále upřesnil, že Kingdom Come nebylo nejdražší českou hrou všech dob, to je spíš mediální zkratka, a údaj o nákladech z Forbesu měl být přestřelený. Z 2K Czech prý odešel poté, co mu zamítli nápady na Mafia 3. Mediální průzkumy, kterými se přesvědčují vydavatelé ke kývnutí a spolufinancování zamýšlených projektů, prý stojí stovky tisíc korun, což byl svého času problém. Vše z toho, co specializované agentury na průzkum trhu předpověděly ohledně zájmu o Kingdom Come, se prý naplnilo, jen ho moc nehrají ženy.

Reklama

Související obsah

Jízdní řád přídavků Dying Light 2 na polovinu roku

DLC s frakcemi zdarma, zmutované události, dvě sady výzev a v červnu první příběhové rozšíření.

Sibiř se v Serious Sam graficky zadrhává

Video o problému + startovní trailer.

Také na webu...

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna