Mafia 2 remaster v přehlídce četných chyb

Na konzolích to prý je technický zmetek.

V době koronavirové krize se výrobcům her mnohem hůře provádí testování, když musí být učiněno z domova nebo vše probíhá pomaleji než normálně kvůli rychlosti internetu.

Ale že z toho vyleze remaster s tolika zásadními chybami, to zůstává rozum stát a není to pro britské outsourcingové studio D3t vůbec dobrá vizitka. Ani ho neomlouvá, že jde o jeho první větší předělávku tohoto typu, po podpoře vývoje Shenmue 3 či The Room.

Spousta lidí, kteří si zakoupili Mafia 2 remaster v digitální Definitive Edition pro PS4 za 30 dolarů, si stěžuje na četné chyby v konzolových verzích (ta PCčková má být snad o něco lepší), které přitom v originálu na PS3 nebyly. Aneb Dan Vávra bude mít určitě škodolibou radost...

Začít můžeme třeba pokaženým obličejem postav, na což kdysi trpěl Assassins Creed Unity:

Druhá nahrávka je závažnější: problikávající křoví by šlo ještě přežít, ale co s létajícími zničenými auty v garáži, kde byste je měli spíše opravovat?

Co pak vyloženě zabraňuje hraní, je záblesk na obloze, který působí jako příchod nějaké apokalypsy, pád meteoritu či mimozemské invaze (že by easter egg Destroy All Humans?), kvůli čemuž se jízda po městě začne šíleně trhat, že běží sotva pár snímků za vteřinu:

Nepotěší ani doskakování detailů travnatého povrchu asi metr před očima hráče:

Jiný YouTuber, podle nějž je hra v tuto chvíli kompletně rozbitá, zase pořídil záznam, kterak veškerá auta (vaše i ta počítačem řízená) v určitém místě zasněžené silnice vypadávají ven z mapy. A bohužel neděje se to zdaleka jen tam, ale i v ostatních částech města, obvykle poblíž mostů.

Hlášeny jsou i potíže se zvukem, nezapamatování si prolinkování s 2K účtem, chybějící části levelu, chyby v cutscénách atd.

999

Nejnovější hry testujeme na výkonném počítači LYNX Grunex Super Gamer 2020.

Výrobce Take 2 se zatím k problémům oficiálně nevyjádřil, ani nesdělil, kdy a jak to napraví nějakým patchem. Zatím existuje jen fanouškovský návod, jak vyřešit rozbitou fyziku oblečení v PC verzi základní hry.

1
2

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (5)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna