Rozjíždí se výroba PlayStation 5, tvrdí továrny

+ co říkají insideři a o čem má být prezentace her.

Server DigiTimes dnes napsal, že se brzy rozjede výroba očekávané konzole PlayStation 5.

"Člověk obeznámený se zásobovacím řetězcem polovodičů odhalil, že příští týden proběhne balení a testování vysoce přizůsobeného hlavního čipu od AMD pro PlayStation 5, aby mohly být doručeny do dalších čínských továren," doslova uvedl.

Prý se předpokládá, že srpen a celé třetí čtvrtletí letošního roku budou špičkou, kdy budou mít továrny v této věci velmi napilno, což ve výsledku potvrzuje, že konzole dorazí na trh letos před Vánocemi.

Čili koncem června by mohly být hotové první vzorky a může čistě teoreticky dojít k nějakým únikům, pokud Sony do té doby konzoli nepředstaví oficiálně (viz odklad na čtvrtek plánované akce).

1

Insideři mezitím promluvili o tom, co od této akce s premiérou PS5 exkluzivit čekat. Sony se údajně poučila z reakcí na nedávný pořad Inside Xbox s debutovými ukázkami her pro Xbox Series X, takže chce divákům raději nabídnout více záběrů přímo ze skutečného hraní, nejen filmečky a cutscény. Má jít o demonstraci hratelnosti, která reálně běží na PS5 hardwaru, nebo toho, co je na něm možné vykouzlit.

Oficiální PlayStation Blog si už založil PS5 sekci a některé známé osobnosti ze sociálních sítí nešetří nadšením z toho, co nás brzy čeká.

Například Tidux prohlásil, že to je prý poprvé, co zaznamenal, že jsou vývojáři stejně nebo ještě více natěšeni na nový hardware než samotní hráči. Přizvkuje mu Jeff Grubb z VentureBeat, který prý o Xbox Series X neslyšel tolik chvály, kterak se opěvuje PS5.

Závěrem ještě jedna perlička - zavzpomínejte na to, co všechno Sony kdysi ukázala na akci k představení PlayStation 4:

Reklama

Přeskočit na komentáře (1)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director  |  jaydeecz

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (1)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna