Zdražení her pro PS5 a Xbox Series zvažují i další výrobci

Nějaká tvrdá data.

Krok Take 2 z minulého týdne se zdražením nextgen verzí NBA 2K21 vyvolal spoustu polemik, jestli to je oprávněné či nikoli.

Podle analytické a výzkumné firmy IDG Consulting zvažují to samé i někteří další nejmenovanní vydavatelé. Čili že by i jejich hry pro PlayStation 5 a Xbox Series X stály o deset dolarů více než dosud, tzn. skok ze 60 na 70 dolarů.

Uvedl to pro sesterské GamesIndustry Yoshio Osaki, což je CEO a prezident IDG.

1

Zdůraznil, že cenovka velkých nových her se prakticky nezměnila od roku 2005, kdy šla při začátku generace PS3 a X360 nahoru z 50 dolarů na 60 dolarů.

Jenže náklady na vývoj se od té doby zvedly o 200 až 300 procent, v závislosti na značce, studiu a žánru, což nebylo na ceně her vůbec reflektováno. Oproti tomu třeba vstupenky do kina vzrostly o 39 procent, a ještě mnohem více stouplo předplatné Netflixu.

"I pokud by se cena nextgen titulů zvedla na 70 dolarů, je to oproti roku 2005 navýšení pouze o 17 procent, které ani nepokryje rostoucí náklady okolo vydání. Ale bude to určitě krok správným směrem k nápravě situace, aspoň u těch vlajkových titulů," říká IDG, které prý spolupracuje se všemi významnými výrobci her.

Co jaksi nezmínili, je nástup digitálních verzí, takže výrobci her mají mnohem vyšší marže než dříve, když se nemusí dělit s tolika mezičlánky v distribučním řetězci ani utrácet za výrobu fyzických nosičů, krabiček, tisk obalů či rozvoz všeho.

Reklama

Přeskočit na komentáře (2)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director  |  jaydeecz

Související obsah

Také na webu...

RECENZE Bus Simulator 21

Jaké to je být řidičem autobusu?

Xboxová vydavatelská divize vábila na něco ohledně Fable, pak to smazala

Možná remastery starých dílů? Psalo se, že název Fable Anniversary už je obsazený.

- komentáře (2)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna