If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nextgen verze NBA 2K21 bude dražší než běžně

Jak Take 2 obhajují odvážnou cenovou politiku?

Není to tak dávno, co přesně o tomto hovořil bývalý ředitel PlayStationu, i když tehdy měl spíš na mysli stále bobtnající příběhové hry či ty s otevřeným světem.

Je jasné, že když náklady na vývoj her stále rostou, stávající se čím dál propracovanějšími či realističtějšími, asi nemohou stát stejnou částku jako před deseti, patnácti lety na předešlých generacích (konkrétně od roku 2005 a příchodu Xbox 360).

Dnes vydavatel Take 2 jako první odvážně oznámil cenovou politiku pro příští ročník oblíbené herní série basketbalu NBA.

Zatímco verze pro stávající konzole či PC a Stadia bude 4. září stát standardních 60 amerických dolarů, tak budoucí (podzimní) nextgen verze pro PlayStation 5 a Xbox Series X bude v době jejich příchodu na trh o deset dolarů dražší, čili s cenovkou 70 dolarů.

Na rozdíl od jiných vydavatelů ani nebudou Take 2 poskytovat upgrade z PS4 verze na PS5 verzi zdarma, protože by to každý mohl snadno obejít, nýbrž za doplatek 10 dolarů.

Kdo by rád měl přístup ke hře na obou generacích konzolí, tedy na PS4 i PS5 (to samé se týká i Xboxu), bez jakýchkoli doplatků, musí sáhnout po výrazně dražší NBA 2K21 Mamba Forever Edition za 100 dolarů. Jedině ta zaručí tzv. duální přístup k oldgen i nextgen verzi NBA 2K21. Tahle hra tedy nebude sázet na systém Smart Delivery od Microsoftu.

Cover image for YouTube videoNBA 2K21: Celebrating Kobe Bryant in the Mamba Forever Edition

Take 2 vše pro Polygon okomentovali a obhajovali takto:

"Věříme, že naše doporučená cena NBA 2K21 na nextgen platformách spravedlivě reprezentuje přidanou hodnotu, kterou nabízí: větší výkon, rychlost a technologie, které jsou možné jen na novém hardwaru. Jsme sebevědomí v tom, že NBA 2K21 bude monumentálním pokrokem vpřed pro celou sérii a výjimečnou vizuální předváděčkou toho, co nextgen konzole dovedou. Zároveň si uvědomujeme, že je naší odpovědností tuto vyšší hodnotu prokázat fanouškům a hráčům. Těšíme se, až vám v příštích měsících ukážeme více."

Bude určitě zajímavé sledovat, jestli se tohoto přístupu chytí i ostatní vydavatelé a zda se cenová hladina 70 dolarů stane novou normou pro AAA tituly pro PS5 a XSX. Nepochybujeme o tom, že když někdo bude mít stovky dolarů na novou konzoli, že by nějak řešil zdražení her o pouhých 10 dolarů (na české koruny to moc přepočítat nelze, i vzhledem ke slabé koruně a navýšení ceny řady her už v minulých měsících). NBA 2K21 se i přesto jistě bude prodávat jako rohlíky, stejně jako předešlé ročníky série.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

NBA 2K21

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC, Nintendo Switch

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments