Hideo Kojimovi se nelíbí název Directors Cut

Pojmenoval by re-edici Death Stranding jinak.

Někdo v Sony se rozhodl, že budou všechny remastery či vylepšené verze starších PS4 exkluzivit pro PS5 shodně nazývat Directors Cut, viz třeba Ghost of Tsushima.

Legendárnímu japonskému designérovi a mozku hry se to příliš nezamlouvá, avšak nic s tím neudělá, na to je i on moc malým pánem.

Koncem minulého týdne přiblížená re-edice Death Stranding by se podle Hideo Kojimy měla raději jmenovat odlišně. Vysvětlil proč:

"Directors Cut u filmů bývá dodatečně sestříhaná či zkrácená verze něčeho, co předtím režisér neměl práva nebo čas sestřihat tak, jak by rád chtěl. Oproti tomu u této hry nebylo nic vystřiženo pryč, nýbrž naopak byl dodatečně vyroben další obsah, který je přiložen. Proto se to mi tento název moc nelíbí".

1

Z určitého pohledu může být trochu smutné, že ani hlavní autor hry nedisponuje svobodou pojmenovat si vše podle svého. Na druhou stranu, bez peněz a podpory Sony by tato hra vůbec nevznikla, takže vděk je na místě, a ona jako vydavatel určitě ví nejlépe, jaký podtitul se marketingově hodí a pomůže odbytu.

Celé to přichází krátce poté, co se spekulovalo o údajných námluvách Kojimy s Microsoftem ohledně jeho příští epizodické hororové hry z cloudu.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Vesmírná arkáda Chronus přiletí 3. prosince

+ technikálie, vše o ní v kostce.

Fotky z Asus Media Day 2021

Zúčastnili jsme se páteční akce v Praze.

Oficiální nosný motiv Suicide Squad: Kill the Justice League

Hra bude 16. října 2021 v 19 hodin na DC FanDome.

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna