Dead Space 3 víceméně potvrzeno

Šéf EA o něm mluví jako o hotové věci.

Když nějací nezávislí vývojáři čím dál častěji veřejně prohlašují, jak strašně rádi by vytvořili pokračování a kolik nápadů bohužel nestihli realizovat do prvního dílu, jde ve skutečnosti jen o lobování (nebo novináři zrovna nemají o čem psát). S cílem, jen aby se o něčem začalo mluvit a vyvolali tím tlak na vydavatele, který v tom má poslední slovo. Když však o něčem takovém mluví prezident distributora, je to jiná dimenze.

John Riccitiello z EA totiž vystoupil na dnešní konferenci v San Franciscu a jako tradičně si pustil jazyk na špacír, aniž by si naplno uvědomoval, že toho nosí v hlavě nepochybně více, než je určeno pro veřejnost.

"Máme silné značky X, Y a Z... [dosaďte si tradiční hype]. Oproti tomu u série Dead Space bude ještě trvat do Dead Space 3, než se dostaneme na hranici pěti milionů kusů ve srovnání se současnými, řekněme, třemi až čtyřmi miliony kusů [z DS1+DS2]," hovořil prezident EA o trojce, jako by to byla už úplně jistá věc.

Pokud k tomuto prohlášení Riccitiella přičteme komerční úspěch Dead Space 2 (vedle pozitivních recenzí), která se prodává dvakrát lépe než jednička (cca dva miliony kusů), a pokud si vzpomeneme třeba na dřívější lákání nebo slova o zamýšlené trilogii, asi na téma Dead Space 3 není co řešit.

Eurogamer zítra publikuje tématický článek, který se zaobírá celou touto hororovou sci-fi sérií včetně knih a komiksů, a dokončuje se také videorecenze dvojky.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (4)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna