Dvojice z IW se upsala v Hollywoodu

Activision drží zaměstnance jako rukojmí.

Vince Zampella a Jason West z Infinity Ward, kteří byli nedávno vyhozeni Activisionem, jsou opravdu žádané zboží. Na trhu práce je totiž bude zastupovat agentura CAA, což je největší moloch v Hollywoodu. U této agentury jsou zapsané ty největší hollywoodské hvězdy a teď i dva herní vývojáři.

Creative Artists Agency se zaměřuje zejména na herce, režiséry a filmové tvůrce, tolik lidí z herního průmyslu pod svými křídly nemá. Ale když vytvoříte hru jako je Modern Warfare 2, která dokáže v rekordně krátkém čase vydělat rekordní částky, nemohou před někým takovým jen mávnout rukou. Obě legendy z Infinity Ward se tedy o práci nejspíš bát nemusí.

Zatímco si ale bývalí šéfové Infinity Ward mohou oddechnout, zaměstnanci, kteří ve firmě zůstali, to mají v současnosti trošku složité. Tak nějak se očekávalo, že když byli šéfové odejiti, že je bude následovat spousta věrných zaměstnanců. To se zatím neděje, protože Activision je tak trošku drží jako rukojmí. Tvrdí se totiž, že zaměstnanci stále nedostali odměny za Modern Warfare 2, a kdyby odešli, nikdy je už neuvidí.

Abyste pochopili, v některých společnostech to funguje tak, že zaměstnanci dostávají minimální platy s tím, že jakmile vyjde hra, dostanou procenta z výdělků jako odměny. Tato procenta jsou v případě Modern Warfare 2 opravdu signifikantní částky a všichni zaměstnanci IW vlastně byli ochotní pracovat za malé peníze, protože měli jistotu, že se jim odpracovaná práce náležitě vrátí.

Activision samozřejmě celou věc odmítl komentovat.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (4)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna