If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Pouze zlomek hráčů by kvůli Call of Duty změnil konzoli, zjistil průzkum

Pokud by nebyla na PS5.

Nutno zdůraznit, že to není nezávislý průzkum, nýbrž uspořádal ho Microsoft, aby přesvědčil úřady, že jeho akvizice Activision Blizzard neuškodí konkurenci na trhu.

Dle jeho názoru se totiž dopad Call of Duty zbytečně zveličuje. Dotazník na YouGov v lednu mu totiž vyšel tak, že jen 3 procenta hráčů série by přešla na Xbox, pokud by byla jeho exkluzivitou a přestala vycházet na PlayStation.

Zvláštní je, že když CMA podnikli podobný průzkum o měsíc dříve, tak z něj vyplynulo, že pouze 15 procent hráčů PlayStation verzí CoD by se na tuto konzoli vykašlalo a přesedlalo na Xbox. Mezi dotazovanými zde byli jen ti, kteří strávili hraním aspoň deset hodin nebo utratili sto dolarů za sérii v minulosti.

Vrátíme-li se k průzkumu spáchaného přímo Microsoftem, tak když se zeptal lidí, kteří považují Call of Duty za svou oblíbenou značku, jen 10 procent z nich by změnilo herní konzoli, jestliže by nastal scénář s exkluzivitou Xboxu.

Rima Alaily, korporátní viceprezidentka MS k tomu pro Axios uvedla, že z byznysového hlediska by jim nedávalo smysl dát pryč CoD z PlayStation.

A když by pouhé 3 procenta hráčů vyměnila PS5 za Xbox Series, je to dle ní tak nízké číslo, že by to určitě neuškodilo Sony ve schopnosti konkurovat a bylo by to příliš málo na to, aby se Xbox snažil udělat z Call of Duty svou exkluzivitu.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments