EA chystá konkurenci Steamu, Origin

Pouze zde bude SW: The Old Republic.

Společnost Electronic Arts vytvořila svou vlastní digitální distribuční službu s názvem Origin, která by měla být opravdovou konkurencí Steamu. Bude to zároveň jediná digitální služba, na které bude k dispozici Star Wars: The Old Republic.

Informace se poprvé objevila v článku ve Wall Street Journal, kde tvrdí, že k oficiálnímu představení Origin by mělo dojít dnes.

Origin se bude zaměřovat na PC hry a hned při spuštění jich bude k dispozici přes 150. Zatím není jasné, zda půjde pouze o hry Electronic Arts, nebo i od jiných vydavatelů.

Podobě jako u Steamu a iTunes, k provozování bude potřeba speciální program. Součástí bude také sociální síť s možnostmi soukromých zpráv a seznamu kamarádů. Také tam budeme mít vlastní profily, které budou zaznamenávat, jak daleko jste v jednotlivých EA hrách.

Později by se Origin mohlo přesunout i třeba na mobilní telefony, kdy si zahrajete například nějakou Battlefield 3 minihru a tím si odemknete přes svůj účet něco v Battlefield 3 na konzole nebo na PC.

Aby se postarali o pořádnou propagaci své služby, hra Star Wars: The Old Republic bude v digitální podobě k dispozici pouze zde a nikde jinde.

EA své hry digitálně distribuuje už léta přes EA Store, ale jakmile spustí Origin, dá se předpokládat, že jím EA Store bude nahrazen.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (6)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna