GLOSA: Co je pořád skvělé a co setrvale špatně

Pavel Oreški vyjmenoval své NEudálosti.

Většinou se bilancující články točí kolem věcí, které znamenají změnu. Významné události se stávají důležitými právě proto, že přinášejí něco nového. Co dobrého i zlého se uplynulých dvanáct měsíců nezměnilo?

Setrvale špatně:

1

3. PlayStation VITA - ačkoliv u nás se jí jakžtakž daří, všude jinde je VITA propadák. Stala se z ní přenosná konzole pro hraní indie titulů, protože nevychází téměř žádné slušné exkluzivity.

2. Ceny her z digitálních obchodů na konzolích jsou stále vyšší, než v kamenných obchodech. Pokud tedy neběží nějaký výprodej - z mé zkušenosti na Wii U, 3DS a PS4.

1. Free2Play - ačkoliv jsem v to doufal, neubylo her "zdarma". Navíc se nám mikrotransakce dostávají i do cenově plnohodnotných titulů..

Pořád skvěle:

3. Ceny her na PC - nejen na digitální distribuce, ale i do kamenných obchodů přicházejí slevy AAA her velmi brzy. To je je jeden ze silných argumentů, proč hrát na PC! A stále se vyplatí v daném čase porovnávat oboje - jak ceny v krámech, tak na digitálu.

2. HW náročnost na PC - už pěkných pár let mám stále stejnou konfiguraci herního počítače. Ačkoliv jsem vloni přikoupil 4 GB paměti, bylo to spíš pro formu, než z nutnost. A vypadá to, že ani nové konzole nás k upgradu nedonutí.

1. Není válka, nenepadli nás ufouni a máme dost peněz i času na to, abychom mohli řešit takové krásné malichernosti, jako jsou videohry!

Pavel Oreški alias @nutovic je recenzentem EG se zálibou pro Nintendo, reportérem z výstav, otcem i farmářem. GLOSA je nový formát Eurogameru vycházející obvykle večer, s krátkými osobními názory autorů na aktuální události či poukazující na přehlížená nadčasová témata, které nutně nemusejí vyjadřovat postoj redakce.

Reklama

Přeskočit na komentáře (20)

O autorovi

Pavel Oreški

Pavel Oreški

Redaktor

Čas s hrami už počítám na dekády, neodmítám žádný žánr, zajímá mě hratelnost a originalita.

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (20)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna