Activision prý vytvořil policejní stát

Nové detaily o žalobě Infinity Ward.

Stále se táhnoucí žaloba mezi současnými zaměstnanci Infinity Ward byla aktualizována o dodatek, který mimo jiné tvrdí, že Activision vytvořil atmosféru jako v policejním státu.

Neobvyklé prý nebyly ani hlídané dveře kanceláří, tajné výslechy zaměstnanců a nesplněné sliby. Activision údajně v březnu vyplatil zaměstnancům jen 40 procent bonusů s tím, že zbytek dostanou, pokud stihnout dokončit a vydat Modern Warfare 3 do listopadu 2011.

Dodatek k žalobě také kupodivu snižuje částku, kterou žalující strana požaduje od Activisionu – z půl miliardy dolarů na 216 milionů dolarů.

Žaloba také říká, že během doby, kdy byli West a Zampella vyšetřováni, byl Activisionem najat bezpečnostní personál, který hlídal dveře od kanceláří, a zaměstnancům bylo přísně zakázáno o celé věci mluvit.

V druhé polovině března se s týmem v Infinity Ward sešel šéf Activisionu Bobby Kotick a slíbil jim, že nevyplacené peníze dostanou do konce měsíce. To se podle žaloby nestalo.

Když se následně skupina zaměstnanců Infinity Ward setkala s finančním ředitelem Thomasem Tipplem a dožadovala se bonusů, Tippl odpověděl: „Už se s tím smiřte.“

Tippl také obhajuje Activision a tvrdí, že společnost pracuje v herním průmyslu přes dvacet let a za tu dobu pracovala se 17 různými vývojovými studii. A ani jednou prý neměli podobný problém. „Jen tento holý fakt vám dodá dobrou perspektivu.“ Říká Tippl a s žalobou proti Activisionu od Westa a Zampelly zásadně nesouhlasí.

V žalobě je také uvedeno, že kdyby Activision nevyhodil Westa a Zampellu, nedržel bonusy, nevytvořil nepřátelské pracovní prostředí a atmosféru jako v policejním státu, zaměstnanci by u Activisionu zůstali.

Proti Activisionu je také podána žaloba ze strany bývalých šéfů Infinity Ward, kteří se tak dožadují 36 milionů dolarů nevyplacených bonusů a obviňují Activision z „Orwellovského“ chování a předběžného vyšetřování, které mělo položit základy pro vyhazov obou šéfů.

Krátce po vyhození Westa a Zampelly z Infinity Ward odešlo téměř 40 vysoce postavených zaměstnanců a většina z nich se přidala k nově založenému studiu Respawn Entertainment. To si založili právě West a Zampella. Respawn má smlouvu s EA a svoji novou hru vydá pod hlavičkou EA Partners.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Zdarma Borderlands: The Handsome Collection a také Arx Fatalis

Dvě hry a veškerá DLC v jednom balení + starší RPG.

Série Zaklínač má 50 milionů hráčů

Další milník + rekordní čtvrtletí.

Už oficiálně: druhou PS Plus hrou na červen Star Wars Battlefront 2

UPDATE + hned dva časopisy vábí na odhalení PS5 příští týden.

Nejvíce zpětně kompatibilní nextgen konzolí bude Xbox Series X, pyšní se Microsoft

S tisíci funkčními hrami v den vydání, včetně vylepšení.

- komentáře (11)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna