Star Wars: The Old Republic na 2 milionech kusů

Aktualizováno po upřesnění od EA.

Vydavatelství Electronic Arts se pochlubilo velmi dobrými čísly, jenž se týkají nového MMO od BioWare - Star Wars: The Old Republic. Od uvedení na trh (20. prosince v USA) se ke dnešnímu dni měly zmíněné onlinovky prodat celkem dva miliony kusů, což je určitě více, než se dopředu předpokládalo.

Z těchto dvou milionů majitelů SWTOR si hru registrovalo (aktivovalo) 1,7 milionu lidí. A co zbylých 300 tisíc kusů? Těmto lidem asi hra leží doma na poličce, protože podle upřesnění od EA Czech takto vždy uvádějí prodeje koncovým zákazníkům, nikoli jen expedice na pulty (s možnou vratkou).

AKTUALIZACE - zásadní teď bude, kolik procent z těchto 1,7 milionu aktivních hráčů si v budoucnu začne nebo již začalo platit měsíční předplatné SWTOR. Někteří z nich ještě teď mohou hrát "zdarma" v rámci 30-denního nároku v každé krabici, pokud by začali hrát až letos.

Důležité však je, EA hlásili už před Vánocemi milion aktivních hráčů, kteří už nyní oněch úvodních 30 dnů zdarma zcela jistě vyčerpali a předplatné hry si "museli" zaplatit, jinak by už koncem ledna hrát nemohli. Takže v tuto chvíli existuje minimálně milion lidí (ale spíš více), kteří si již měsíční předplatné SWTOR (nad rámec úvodních 30 dnů) za cca 300 Kč měsíčně uhradili - bližší detaily o těchto poměrech EA bohužel nezveřejnili, ani ke kdy se ten údaj 1,7 milionu aktivních hráčů vlastně vztahuje.

Nad touto problematikou předplatného jsme se zamýšleli v tématickém článku a v rozhovoru lákal producent na hodně nového obsahu pro příští měsíce.

Společnost EA ale nesází pouze na Hvězdné války. Třetí Battlefield a FIFA 2012 mají na svém kontě shodně cirka 10 milionů kusů. Špatně ale nedopadl ani americký fotbálek Madden NFL 12, který oslovil pět milionů zákazníků.

A jak se daří službě Origin, hlavnímu konkurentovi Steamu, kterou EA spustili v červnu loňského roku? Ani zde asi nebude překvapením, že poměrně dobře. V současné době se může chlubit 9,3 milióny registrovaných uživatelů.

Reklama

Související obsah

Dobré ráno s Eurogamerem - pondělí, 24. února

Herci z 2. řady Zaklínače, správňáci v Mass Effect, rekord Rainbow Six, Early Access Grounded a Baldurs Gate 3...

Starosta Bostonu osočil Sony z rasových stereotypů

Kvůli odvolání účasti na PAX East.

Dobré ráno s Eurogamerem - neděle, 23. února

Falešné zvěsti o Sony, využití Unrealu v Mandalorian, další milion na GeForce Now, plány tvůrců Shadow Warrior...

Také na webu...

Dobré ráno s Eurogamerem - pondělí, 24. února

Herci z 2. řady Zaklínače, správňáci v Mass Effect, rekord Rainbow Six, Early Access Grounded a Baldurs Gate 3...

Letos už méně přídavků Gran Turismo Sport

+ náhled aut z toho únorového.

- komentáře (8)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna