Valve blokuje šedý dovoz MW2

Koupili jste hru na eBay nebo v Asii?

Už nějakou dobu funguje takzvaný „šedý dovoz“. Šedý proto, že není úplně nelegální. Funguje asi takto – někdo doveze hru z jiného teritoria, kde se cenové relace pohybují na jiné úrovni. Nebo si od někoho koupíte unikátní licenční klíč, s pomocí kterého si rozchodíte svůj software. Klíč je zcela legitimní, vydaný výrobcem (v případě Modern Warfare 2 je jím Activision) a měl by tedy fungovat. Takový klíč si můžete koupit například na eBay za zlomek ceny nové hry.

V případě Modern Warfare 2 pak můžete takový klíč koupit například za 12 dolarů. Jak je to možné? Tyto klíče pocházejí ze zemí Asie, kde velcí vydavatelé bojují s pirátstvím jednoduše tím, že tam prodávají áčkové hry velice levně (klidně například za pět dolarů za novinku). Takový Asiat si potom těchto her koupí několik a jejich licenční klíče prodává na eBay. Není to nelegální, jde prostě o šedý trh.

Valve se ale rozhodlo tyto nakoupené asijské klíče na Steamu blokovat. Oficiálně proto, že pochází od „nelegálních prodejců“, což vlastně není pravda. Klíče jsou nepoužité a jejich majitel má tedy možnost je klidně prodat někomu dalšímu. Valve a Activision ale samozřejmě nejsou spokojení, protože přicházejí o peníze. Prý si má takto zablokovaný uživatel prostě vyřídit reklamaci u svého prodejce.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (11)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna