Vysvětlení 2K k Bioshock 2 DLC

Proč je už na disku základní hry?

Jak jsme psali nedávno, ohlášený a placený stahovatelný přídavek do hry Bioshock 2 už byl na disku ve chvíli, kdy jste si hru koupili. Pokud zaplatíte, stáhnete pouze 24 kB klíč, který vám tento obsah odemkne.

To hodně hráčů pobouřilo a dožadovali se vysvětlení. To 2K provedlo, ovšem jejich vyjádření nedává příliš smysl:

"Náš engine a struktura hry funguje tak, že všichni lidé musí mít naprosto totožný obsah hry, aby mohli hrát spolu," napsala tisková mluvčí 2K na oficiálním fóru hry. "MP obsah vydávaný později tak může rozdělovat hráčskou základnu na ty, kteří mají DLC a na ty, kteří ho nemají." Naznačuje, že by potom lidé bez DLC nemohli hrát s těmi, kteří jím disponují, ač by hráli mapy z původní hry.

"Takhle jsme nemuseli rozdělovat hráčkou základnu."

Znamená to tedy, že jsou na disku Bioshock 2 všechny budoucí stahovatelné přídavky? Nebo ty, které na disku už nejsou, holt hráčskou základnu rozdělí? A co má vlastně společného to, že máte nainstalovaný DLC s tím, když hrajete nějakou původní mapu? A je snad samozřejmé, že když budete hrát DLC mapu, kterou nemají všichni, hráčkou základnu to rozdělí.

Mnohem spíš jde prostě o trend současných herních vydavatelství. Z hotové hry vyhodit nějaký obsah a ten potom prodat zvlášť jako stahovatelný přídavek. Možná by bylo příjemnější říct pravdu než nesmyslně mlžit.

Reklama

Související obsah

Oficiálně: God of War PC je realitou

Právě se stalo - detaily, obrázky, trailer, termín.

O frakcích ze Starfield

Nový deníček s artworky.

Také na webu...

- komentáře (9)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna