Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Báječné oficiální obrázky z Forza Motorsport a videosrovnání se sedmičkou

+ vliv denní doby a další detaily.

Bude to vskutku mezigenerační pokrok, tvrdí Microsoft od včerejšího traileru a videa.

Přesnost překopané fyziky (až 48x přesnější než dříve), krása aut a tratí, nový dynamický systém denní doby, pokročilé poškození aut, raytracing v reálném čase... to vše má zařídit větší vtažení do hry, v jejímž názvu chybí osmička, prostě jen Forza Motorsport.

Podívejte se na srovnání tohoto nového dílu s předešlým sedmým dílem z roku 2017.

Na klasickém okruhu Maple Valley si všimněte zejména jiného nasvícení prostředí, které bylo vytvořeno za pomoci photogrammetry pro větší detaily. Do okolí trati byla dokonce přidána řeka, stejně jako více stromů a vegetace.

Z dalších tratí jsou potvrzeny tyto: Circuit de Spa-Francorchamps, Laguna Seca Raceway, Kyalami Grand Prix Circuit (z Jižní Afriky, poprvé v sérii Forza) a Hakone (Japonsko).

Změna denní doby se při hraní promítne i do teploty povrchu silnice, což se pak projeví na chování vozu, stejně jako rozmary počasí. Pokročilejší simulace těchto věcí má zajistit větší hloubku závodů, dramatičtější a dynamičtější zážitek.

Na žádosti fanoušků také tvůrci přidali správu paliva a pneumatik, stejně jako vymakanější zastávky v boxech, kde budou odrazy veškerých materiálů s raytracingem ještě hezčí. Každé poškození auta bude patrné jednotlivými škrábanci na kapotě. Poničení se bude odvíjet od směru, kudy do něčeho narazíte, stejně tak jako špína.

První oficiální screenshoty níže - více se máme dozvědět tento čtvrtek, 16. června, nebo na blogu:

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Awaiting cover image

Forza Motorsport (2023)

Xbox One, Xbox Series X/S, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments