Skip to main content

Battlefield 2042 je s 30 tisíci negativními recenzemi mezi odpadem na Steamu

Fanoušci zuří, ve hře totiž chybí desítky vlastností.

Snaha Electronic Arts stihnout za každou cenu předvánoční sezónu se, zdá se, vůbec nevyplatila. Není to tedy taková tragédie, jako nedávno eFootball 2022, ale dopadlo to podobně.

Teprve před pár dny vydaný Battlefield 2042, který hraje méně lidí než Halo Infinite (šířené na bázi F2P), už má na Steamu více než 30 tisíc negativních uživatelských recenzí, což z něj momentálně dělá devátou nejhůře hodnocenou hru na platformě Valve.

Vyplývá to například z tohoto žebříčku stovky nejhůře hodnocených her na Steamu.

A co je na tom nejhorší - nejedná se o tradiční review-bombing či útok "hackerů", který by šel jednoduše vypnout novou fikanější metodou třídění uživatelských recenzí nebo odstraněním palců dolu, jako to právě dělá YouTube. Nýbrž většinou o autentické recenze naštvaných hráčů a fanoušků série, kteří prostě jen nejsou spokojeni s tím, co ve finální prodejní verzi za své peníze dostali.

V Battlefield 2042 bohužel chybí celá řada vlastností, které v předchůdcích byly. Například tu není systém tříd ani singleplayerová kampaň, což se vědělo dopředu a jedná se spíš o designové rozhodnutí, aby se prosadili noví specialisté, kteří do této série dle mnohých vůbec nepatří. OK, věc názoru, dalo by se konstatovat, ale...

Vadí hlavně jiné neduhy, třeba absence tradičního serverového browseru, profilů ve hře nebo tabulky se skóre jednotlivých hráčů. Nedá se změnit svůj tým ani se přiblížit na mapě, kde se narodíte. Nelze rozpoznat mezi transportní a útočnou helikoptérou.

Přidejte k tomu nějaké technické porodní bolesti, jako jsou pokažené dopravní prostředky, špatné modelování zásahu, horší výkon v PC verzi, potíže s přesností kulek, chybějící zbraně a vlastnosti, např. žádné perzistentní lobby, globální žebříčky, medaile, role velitele Spectator mód, dogtagy apod.

Zamrzí třeba to, že krom mediálně propíraného tornáda ve hře nejsou žádné další takové Levolution efekty s reálným dopadem na hratelnost, pouze písečná bouře se slabší viditelností, avšak tím to končí, což zklamalo.

Velmi dlouhý seznam všeho, co v BF2042 aktuálně nenajdete, je zde. Samozřejmě, něco z toho může přibýt časem ve formě patchů, ale fanoušci takové slavné a zavedené série by přeci jen předpokládali, že to bude hned v základní verzi. Nejsou tu ani námořní dopravní prostředky, uživatelské rozhraní má být ořezané, méně možností přizpůsobení všeho, méně zničitelných objektů na mapě, kterých je celkově (i s těmi z Portalu) méně než dosud a jsou prý docela prázdné, méně standardních herních režimů atd. atd.

Read this next