Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Odstraní EA ruskou armádu z Battlefield 2042?

Vysvětlují celou citlivou situaci pro Eurogamer.

Poté, co Electronic Arts vyhodili ruské kluby a národní reprezentace z FIFA 22, FIFA Mobile a FIFA Online, byla tato otázka logicky na stole.

Potká to samé časem také Battlefield 2042, kde hráči stále bojují pod ruskou vlajkou? Není to poněkud nevhodné vzhledem k probíhající ruské invazi na Ukrajině?

Na toto téma pohovořila s Eurogamerem přímo generální manažerka studia EA DICE, Rebecka Coutaz.

"Máme v našem týmu spoustu členů z východní Evropy a musíme se s tím vypořádat, aby se cítili dobře, nasloucháme jim a pomáháme jim," začala zeširoka.

To byl prý jejich prioritní zájem, teprve pak se zabývali samotnou hrou. Ta je vojenskou střílečkou a jak známo, jednou z nepřátelských frakcí je právě Rusko.

EA prý provedli interní audit hry a snažili se ke všemu přistupovat co nejvíce citlivě, jak to je jen možné, i s respektem ke všemu, co dříve udělali. Týká se to i marketingu, aby nějak nevyvolával pobouření při současné situaci na Ukrajině.

K žádnému vyhození Rusů z BF2042 však nakonec nepřistoupili ani nepřistoupí: "Byla by to příliš složitá změna, jde o zábavní produkt".

"To, jak jsou nyní ruské a americké frakce ve hře reprezentovány, zůstane nadále v naší živé službě a dalších sezónách. Pokračujeme ale v monitorování tohoto stavu a budeme se adaptovat, pokud to bude potřeba," zakončili EA diplomaticky.

Aniž by řekli na plná ústa, že si takovou změnu prostě teď nemohou dovolit, když Rusko je hluboce zakořeněno v designu celé hry, která by bez něj byla nekompletní a nejspíš by musela být stažena z prodeje, což jim po posledních investicích do vylepšení zážitku nehraje do karet.

Koncem února tvůrci hry dali ze hry pryč ruskou útočnou helikoptéru, která byla jednou z týdenních odměn za plnění misí (info).

Čtěte také: Čeští tvůrci Arma 4 odpověděli, jestli válka na Ukrajině ovlivnila hru

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Battlefield 2042

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments