Skip to main content

Battlefield 2042 - ohromující trailer, obrázky, první informace

S vyplazeným jazykem na vestě + datum vydání.

300 tisíc diváků se sice nedočkalo ve slibovaných 16 hodin, nýbrž až o hodinu později po dalším odpočítávání a navázání připojení, což pro někoho mohlo znamenat zbytečně zabité odpoledne. Ale pak EA tento čím dál častější zlozvyk (viz Far Cry 6) milerádi odpustili...

Šlo totiž o nezvykle dlouhý, dokonce až pětiminutový trailer, údajně se záběry přímo z enginu, z nichž budete mít po celou dobu vyplazený jazyk na vestě. Aneb odhalení nového pokračování proběhlo vážně ve velkém stylu, jak se u této série vždy slušelo a patřilo, a tentokrát byla očekávání ještě vyšponovanější než kdykoli jindy kvůli příchodu nextgenu.

Hra se opravdu jmenuje Battlefield 2042, jak pravily poslední spekulace, a vyjde už 22. října 2021 pro PC, PS5, PS4, Xbox Series a Xbox One (i na předplatném EA Play PRO s plným přístupem k Ultimate edici už 15. října). Verze pro staré konzole je levnější (60 dolarů), verze pro současné konzole dražší (70 dolarů).

Debutové video z hraní uvidíme už tuto sobotu, 13. června, zřejmě na xboxové E3 konferenci Microsoftu. Brzy má vypuknout otevřená beta.

Watch on YouTube

BF2042 bude nakonec pouze multiplayerový, žádnou singleplayerovou kampaň tu bohužel nedostanete.

Bitev se zúčastní celkem 128 hráčů na PC, PS5 a Xbox Series X/S, zatímco na PS4 a X1 jen 64 hráčů. Proběhnou na největších mapách, co dosud v této sérii byly, které budou rozdělené na různé sektory (ale v old-gen verzích bude velikost map zredukována).

Potvrdily se zvěsti o dynamických rozmarech počasí a speciálních událostech, které náhle naruší veškeré dění, jako třeba tornáda či písečné bouře, což pak vyústí i v pokročilou deformaci povrchu či destrukci prostředí. Hra jako taková je zasazena do blízké budoucnosti, kdy panuje nouze o suroviny a to způsobuje globální konflikt.

V režimu All Out Warfare bude při spuštění celkem sedm map, později se plánují tzv. sezóny trvající pokaždé tři měsíce (vždy s obsahem zdarma i s placenými věcmi z Battle Passu).

  • Kaleidoscope s prozkoumatelnými mrakodrapy (s wingsuitem), dálnicemi a tornádem v Jižní Koreji
  • Manifest na ostrově u Singapuru o ohrožení klíčové lokace pro celosvětové zásobování
  • Orbital ve Francouzská Guyaně s plošinou pro start vesmírné rakety
  • Discarded v Indii o masivní dopravní lodi na kontejnery
  • Renewal ve východní poušti Egypta o ovládnutí zemědělského technologického centra
  • Hourglass v katarském Doha s mrakodrapy a písečnou bouří
  • Breakaway na Antarktidě s bojem o ropu a plyn, kde provedete výsadek na kopci s wingsuitem a poletíte do industriálních budov dole

První screenshoty z homepage níže.

Dodatečné obrázky i z filmečků:

Read this next