Skip to main content

Battlefield 3 přinutí k upgradu 84% hráčů

Tvrdí to NVIDIA dle statistik Steamu.

Teď, když už jsou známy oficiální hardwarové nároky Battlefieldu 3, s tím zainteresované strany začínají pracovat tak, jak potřebují ke sledování svých zájmů.

NVIDIA takto vyrobila prezentaci ve svých typických zeleno-šedých barvách, ve které zdůraznila, že 84% hráčů nesplňuje doporučenou konfiguraci PC pro hladké hraní Battlefieldu 3. "Hra je přinutí k upgradu," doslova píše v titulku tohoto slidu NVIDIA.

Grafickou kartu GTX 480 nebo lepší, kterou EA (ve spolupráci s NVIDIÍ) podle tohoto slidu uvádí jako doporučenou, nyní má v počítači jen 16% hráčů. BF3 by mohl být zlomovou hrou i v tom, že nefunguje na Windows XP a na starších DX9 kartách.

Statistika se opírá o HW průzkum mezi uživateli Steamu, kde sice Battlefield 3 nebude prodáván kvůli třenicím s Valve, ale asi neexistuje lepší vzorek než tyto desítky milionů hráčů na vedoucí distribuční platformě na PC.

NVIDIA prý sdělila, že "EA a DICE mohou doporučenou sestavu ještě dodatečně snížit". Zvláštní je, že na homepage Battlefieldu 3 se jako doporučená grafická karta po hraní už pár dnů uvádí GeForce GTX 560 a nikoli ta GTX 480 z prezentace NVIDIE, kterou jsme proto požádali o objasňující komentář.

Read this next