Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Oznámení bety Battlefieldu 3

Přístupná pro každého + HW nároky.

EA před okamžikem ohlásili kompletní detaily o nadcházejícím veřejném betatestu Battlefieldu 3. Bude de facto suplovat demo a dá všem zájemcům na celém světě možnost zahrát si nejsledovanější hru podzimu měsíc před vydáním. Zpřístupní se přístí čtvrtek ve verzích pro PC, PS3 i X360 (v sekci Dema na Originu). Dvoudenní předstih získají ti, kteří si BF3 předobjednali z Originu nebo mají Limitovanou edici Medal of Honor. Tato vyvolená skupina lidí bude moci hrát už od úterý 27. září (instrukce dostane na svůj e-mail), což je na to, jak se to propagovalo, nečekaně krátký náskok.

Betatest skončí 10. října a odehraje se na jedné mapě v Paříži nazvané Operation Metro. Projdete si park na periferii města, vybombardovanou stanicí metra nebo přelidněné ulice v okolí budovy pařížské burzy. "V populárním módu Rush si to rozdají dvě elitní taktické jednotky. Jedna bude útočit na stanice M-COM, zatímco je druhá bude bránit," přiblížili EA. Je to ta známá mapa, která byla v prázdninovém alpha-testu jen pro zvané, odkud byl i trailer. V plné verzi bude 8 dalších map a další 4 herní módy.

Po vstupu do betaverze se hráči mohou přihlásit i na bezplatnou herní sociální síť Battlelog a začít na ní komunikovat a soutěžit s přáteli, sledovat statistiky a sdílet svůj postup ve hře, a to i z konzole či mobilu. Vše bude zatím jen v angličtině, ačkoli plná verze koncem října bude na PC i X360 v češtině.

Starší MP trailer o mapě v Paříži

"Účastníci betatestu dále obdrží pozvánku ke vstupu do Gun Clubu EA, kde najdou nejnovější zprávy o střílečkách a bonusy. V případě Battlefield 3 je to například pistole M1911 nebo hráčské odznaky. Pistoli M1911 dostanou také registrovaní veteráni série Battlefield," zmínila tisková zpráva další benefity. Instalační soubory se budou distribuovat skrze službu Origin, jejíž klient bude nezbytný pro spuštění a hraní PC verze.

Její oficiální HW nároky, jak je dnes uvádí stránka Battlefield.com, jsou shodné jako ty dříve publikované GameStopem. Takže: Windows Vista 32bit (Service Pack 2), dvoujádrový procesor 2GHz (aspoň Core 2 Duo 2,4 nebo Athlon X2 2,7), 2 GB RAM, 20 GB místa na harddisku, grafická karta s 512 MB VRAM, od AMD s podporou DirectX 10.1 (alespoň ATI Radeon 3000 a vyšší, nebo 3870) nebo od NVIDIE s podporou DirectX 10 (počínaje GeForce 8 s výkonem GF8800GT).

Pro hraní Battlefieldu 3 se doporučují Windows 7 64bit, 4 GB RAM, čtyřjádrový procesor a DirectX 11 kompatiblní grafická karta s 1 GB VRAM, konkrétně GeForce GTX 560 nebo Radeon 6950). Čili bylo znovu potvrzeno, že na starších Windows hra nepoběží, za což mohou nároky enginu nespolupracujícího s DirectX 9.

Jak EA upozorňují, účelem celého betatestu je sesbírání ohlasů od hráčů a nereprezentuje kvality plné hry. Nicméně je dobré, že nebudete omezováni restrikcemi, jakého ranku můžete dosáhnout nebo co vše si v multiplayeru odemknete. Dosažené statistiky se ale nepřetáhnou do plné hry, protože by tím část hráčů byla zvýhodněna.

Eurogamer bude spuštění veřejného multiplayerového betatestu sledovat a ještě předtím vám tento týden přinese dojmy z vlastního hraní singleplayerové mise Operace Gilotina v Teheránu.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Battlefield 3

PS3, Xbox 360, PC, Nintendo 3DS

Related topics
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments