Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Battlefield Heroes hlásí 1,5 milionu hráčů

A každý zde v průměru utratil 20 dolarů.

Po komerčním úspěchu Battlefield 1943 se v EA neváhali pochlubit statistikou z nedávno vydané PC války Battlefield Heroes. Tahle příjemně odlehčená akční hra, distribuovaná gratis, už měla totiž přilákat na 1,5 milionu hráčů.

Uživatelská základna se přitom rekrutovala ze 133 různých zemí, nicméně největší podíl - 75%, vygenerovaly nakonec státy USA, Německo, Velká Británie, Nizozemí, Francie, Švédsko, Rusko, Kanada, Polsko a Brazílie.

Není sice úplně zřejmé, jestli jde o aktivní uživatele nebo o celkový počet lidí, ale stejně se to hezky poslouchá. Zejména tedy EA, kde tvrdí, že každý z výše zúčastněných zde v průměru investoval již 20 USD, především na vylepšení vzhledu svého virtuálního vojáka. Což by v přepočtu mělo znamenat obrat ve výši 30 milionů USD…

A jsme-li u vojáků, není bez zajímavosti, že ani jedna ze zúčastněných znepřátelených stran nemá ve hře v preferencích hráčů navrch. Obě jsou tak zhruba stejně sympatické. Jinak tomu už je v případě specializací, kde je 40% hráčů nakloněno třídě Commandos, 37% třídě Soldier a na chvostu je s 23% třída Gunner.

Read this next