Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nový Battlefield se nevyžádaně vloupal do všech starých dílů série

Inovativní marketing EA před zítřkem.

V tuto chvíli ještě netušíme, jestli se to bude jmenovat Battlefield 6, Battlefield 2042 nebo prostě jen Battlefield bez číslovky. Chytřejší budeme až po středečním odpoledním streamu.

Nutno však ocenit, že EA se pokusili o inovativní virální kampaň, jaká tu nejspíš ještě v takové míře u velké hry nebyla.

Když dnes spustíte staré díly séríe, jako Battlefield 5, Battlefield 4 či Battlefield 1, uvidíte to fosforeskující "ladění", či chcete-li, zrnění / blikání obrazovky, přesně takové, v jakém dosud probíhají teasery na odhalení nového dílu na sociálních sítích. Nemůže být tedy pochyb, o co se jedná a všude se o tom mluví, takže to svůj účel rozhodně splnilo.

Jinými slovy, tvůrci hry nějak opatchovali či mírně modifikovali předešlé díly, aby jejich hráče nepřehlédnutelně upozornili, že je něco zásadního na spadnutí.

Barevný "branding" nového Battlefieldu, s takovými záměrně "pokaženými" obrázky, také opanoval menu Battlefield 5 v místech, kde se obvykle vyskytují novinky, jako co vyšlo za DLC nebo jaké se konají události:

Dřívější spekulace, že by hra údajně mohla být hned od začátku na předplatném Xbox Game Pass (díky úzké dlouhodobé spolupráci mezi EA a Microsoftem), podpořil Twitter účet Xboxu, který rovněž nahodil součást této virtálky - hovořící o všech systémech offline, pokusu obnovení připojení a načítání 10 až 20 procent.

Za nás říkáme, že to je určitě zajímavější než ty čtyři uniklé screenshoty nebo to epileptické zkompilované video s konceptem hry.

Read this next