If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

BioShock 4 bude s otevřeným světem

Objev z inzerátu.

Hodně se toho svého času napsalo o tom, kterak je designér Ken Levine unaven z tvorby této série a jak příště vytvoří něco úplně jiného.

Samozřejmě ale Take 2 nenechají svou cennou značku spát a už v roce 2019 oznámili, že příští díl svěří nově založenému studiu Cloud Chamber. Tvořeno je z bývalého výkonného producenta z Firaxis Games a pár seniorních přeběhlíků z 2K Boston.

Z inzerátu jsme se dnes dozvěděli prvních pár drobků, co bude zatím ještě nepředstavený čtvrtý díl BioShock vlastně zač. Byť je stále ještě v plenkách a nejspíš nevyjde dříve než za tři, čtyři roky.

Píše se tam, že se hledá scénárista, který "dokáže zanechat pamětihodné příběhy točící se kolem postav v prostředí otevřeného světa".

Všimli si toho jako první na PCGamesN.

Považuje se to za zásadní zprávu, protože minulé díly BioShocku úplně typickým otevřeným světem nebyly - pokud tedy za něj nepočítáme kolejnicemi propojené létající město s pár náměstími a budovami. Jinými slovy, bude to tentokrát asi něco dost jiného, i když žádná definice, co ještě je a co už není otevřený svět neexistuje.

Studio dále shání designéra rozhraní, programátory, designéra herního světa, autora prý někdy nepřátelské umělé inteligence atd.

Z náboru také vyplynulo, že tady budou hlavní a vedlejší mise, včetně dialogů pro základní příběh (vyprávěný výhradně z vlastních očí v interaktivních sekvencích). Ve městě zase mají být velké davy, které budou žít vlastním životem (ekosystém). Co se nezmění, je kombinace zbraní a speciálních schopností postavy.

Tagged With
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments