If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Bioware si vylepšuje hodnocení DA2?

Píší zaměstnanci uživ. recenze na Metacritic?

V Bioware asi nejsou příliš spokojení s tím, jak hráči hodnotí jejich Dragon Age 2 na serveru Metacritic, tak se rozhodli ona hodnocení trošku vylepšit. Ale nedávali si přitom příliš pozor.

Jak ukazuje toto vlákno v diskuzi na serveru NeoGAF, na Metacritic se objevila uživatelská recenze udělující Dragon Age 2 maximálních 10/10. Objevila se na serveru hned na prvním místě, aby si jí všichni všimli. A byla od uživatele, který zatím žádnou jinou recenzi na Metacritic nenapsal. Jediné, co učinil, bylo, že napsal jednu uživatelskou recenzi a dal celkem tři hodnocení – pro tři verze Dragon Age 2 na různých platformách.

Chytrému členovi fóra NeoGAF to přišlo podezřelé a tak se dal to pátrání. Nejprve začal googlovat jméno uživatele "avonost" a jeden z výsledků ho dostal na profil na serveru Plurk, kde se dostal k tomu, co potřeboval – k pravému jménu, které se za touto přezdívkou ukrývá. Zjistil, že se jmenuje Chris Hoban a žije v Edmontonu v Kanadě.

Začal tedy googlovat jméno Chris Hoban na linkedin, kde jsou pracovní životopisy lidí. Ke jménu získal celkem deset výsledků, ale pouze jeden z Chrisů Hobanů žije v Edmontonu. Chris Hoban, který pracuje v Bioware.

Samozřejmě, není úplně jisté, že onen avonost na Metacritic je stejný avonost, který se ve skutečnosti jmenuje Chris Hoban, ale je to minimálně hodně podezřelé. A otázkou také zůstává, zda psaní takových uživatelských recenzí dostali zaměstnanci v Bioware příkazem, nebo jde o jejich soukromou činnost. Ale ani ta první verze by nebyla v poslední době zase tak neslýchaná.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Dragon Age II

PS3, Xbox 360, PC

Related topics
About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments