Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Březnový žebříček prodejů na Xzone s Resident Evil 4

TOP3 ve znamení novinek a remaků.

V březnu vyšlo hned několik zajímavých herních novinek, z nichž se většina probojovala do žebříčku 10 nejprodávanějších titulů. Kompletně přepracovaný Resident Evil 4 vtrhl na pulty spolu s návratem Metroid Prime na Nintendo Switch a zvládla se mezi ně vklínit pouze „soulovka“ Wo Long.

Resident Evil série je v ČR zřejmě nejpopulárnější herní hororová série a ani čtyřka není pro hráče žádná španělská vesnice. Výborný remake 18 let staré klasiky se dostal na první místo i přesto, že už dnes tradičně chyběla krabicová verze hry pro PC. Náročné akční RPG Wo Long na druhém místě opět potvrzuje, že zákazníci Xzone jsou zkušení hráči a hráčky, kteří mají rádi výzvu. Třetí místo Metroid Prime Remastered je ovšem velmi příjemné překvapení, přeci jen Switch exkluzivity se do první trojky příliš často nedostávají. Z dalších novinek v topce najdeme aktuální rozšíření Rodinný život do nesmrtelných The Sims 4 a další Switchovou exkluzivitku Bayonetta Origins.

Konzolový žebříček stále vede PlayStation a svoji pozici ještě upevnil s návratem PS4 na pulty obchodů.

Žebříček prodejnosti merchandise suverénně ovládly očekávané herní figurky. První dvě příčky patří dvojici hrdinů z The Last of Us Part II, v nejprodávanější pětici se umístili také Vesemir a Imlerith z třetího dílu kultovní série. „Dark Horse nás s odesláním figurek poměrně dlouho napínal a dodání zaklínačské trojice i Joela s Abby se trochu protáhlo. Čekání na ně se ale vyplatilo a už zdobí poličky stovek sběratelů,“ komentuje Martina Marešová z marketingového týmu Xzone. Pomyslné bronzové místo pak patří novému komiksu Kingdom Come: Deliverance, který představuje události, odehrávající se před oblíbenou hrou.

Březen je měsíc knihy, a proto jsme moc rádi, že jsme mohli zařadit do prodeje hned několik nových titulů, které se obratem dostaly do topky. Neochvějně jí ale stále vládnou Leveláci s knihou rozhovorů O hrách a lidech. Hned za nimi je Press reset Jasona Schreiera ve skvělém českém překladu od nakladatelství Host. „Knih, věnujících se herní tématice, není nikdy dost. Zvláště v češtině. Proto velmi ceníme brněnský Host, že se po Krev, pot & pixely pustil do dalšího herního čtení, které tématiku dostane i mezi nehráče. Tentokrát si navíc perfektně pohlídali herní slovník a tak se příběhy z komplikovaného herního vývoje čtou opravdu jedním dechem,“ doplňuje Jan Bobrovský z Xzone. Do žebříčku se pak dostala i „FPS bible” I'm Too Young To Die od slovutného vydavatelství Bitmap Books a také knihy esejů o BioShocku a Dark Souls.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Awaiting cover image

Resident Evil 4 Remake

Video Game

About the Author

Redakce

Contributor

Comments