Skip to main content

Resident Evil 4 Remake je už v prodeji

+ startovní trailer a datum Mercenaries DLC.

Společnost Capcom, přední světový vývojář a vydavatel videoher, včera vydala Resident Evil 4, remake původní hry Resident Evil 4, která debutovala v roce 2005. Resident Evil 4, přepracovaný pro rok 2023, zachovává podstatu původního vydání a zároveň využívá vlastní engine RE Engine společnosti Capcom, který přináší modernizovanou hratelnost, přepracovaný příběh a živou detailní grafiku. Resident Evil 4 je nyní k dispozici na konzolích PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S a PC prostřednictvím služby Steam.

Startovní trailer:

Resident Evil 4 představuje Leona S. Kennedyho šest let po jeho pekelných zážitcích z biologické katastrofy v Raccoon City. Jeho nepřekonatelné odhodlání způsobilo, že byl naverbován jako agent podléhající přímo prezidentovi Spojených států. Se zkušenostmi z mnoha misí je Leon vyslán, aby zachránil nedávno unesenou prezidentovu dceru Ashley Grahamovou. Leon ji vystopuje v odlehlé evropské vesnici, avšak po prvním kontaktu s ní zjistí, že místní obyvatelstvo zachvátila horlivost, nad níž zůstává rozum stát.

Během strastiplného útěku musí Leon a Ashley projít několika nebezpečnými prostředími ovládanými kultem Los Iluminados. Po útěku z vesnice je jejich nebezpečná cesta zavede přes starobylý hrad, zchátralé doly a další místa. Každý krok je přivádí blíže k novým nebezpečím, jako jsou nakažení vesničané, vyšinutí kultisté a zákeřní nepřátelé posílení parazitem Las Plagas. Leon a Ashley musí přežít tyto nepřátele a zároveň rozluštit tajuplné návrhy skrytých mechanismů, hádanky a lákavá tajemství rozesetá po okolí. Agenti, kteří budou chtít oddálit svůj útěk tím, že se oddávají záhadnému Obchodníkovi, získají také přístup k exkluzivním odměnám výměnou za splnění různých úkolů.

Kromě přidání nuancí k postavám a vztahům v Resident Evil 4 vývojový tým také zavedl moderní techniky videoherního designu a nejmodernější grafiku, aby věrně ztvárnil vizi původní hry a zároveň jí dodal hloubku. Nakažení Ganado mají nové způsoby, jak útočit, pronásledovat a obcházet Leona s ohromující rychlostí a zuřivostí. Aby se Leon mohl pohybovat na tenké hranici mezi přežitím a chmurným osudem, zahrnuje nyní jeho arzenál zbraní a manévrů pro boj zblízka i možnost skrývání, schopnost odvracet nepřátelské útoky a zasazovat finální údery nožem. Změny v hratelnosti přinášejí také větší důraz na smysluplnější volbu hráče. Kromě toho, že Leon bude moci nakupovat, prodávat a vylepšovat zbraně, bude si také moci upravovat svůj kufřík. Kromě pouhého rozšíření úložného prostoru bude Leon moci měnit barvu kufříku a připevnit až tři přívěsky pro drobné herní bonusy, jako je například zvýšené léčení.

K dispozici je také Resident Evil 4 "Deluxe Edition". Deluxe Edition obsahuje další herní obsah včetně kostýmů, zbraní, mapy pokladů a dalších věcí. Plodný režim výzev "The Mercenaries" se také vrací jako bezplatné DLC po vydání 7. dubna 2023 a režim VR hry Resident Evil 4 se začal vyvíjet jako bezplatné DLC.

Read this next